Törvénymódosítás: a Szent István Egyetembe integrálódik a Tessedik Sámuel Főiskola

Januártól a gödöllői központú Szent István Egyetem szárnyai alá kerül a Tessedik Sámuel Főiskola. Az integrációt szeptemberben kezdeményezte a két intézmény szenátusa, a felsőoktatási törvény december 8-i módosításával pedig a szarvasi központú főiskola az egyetem regionális központjaként működik tovább. Az indoklás szerint az agrárképzés és kutatás, a vidékfejlesztés, az élelmiszer-termelés és biztonság területének meghatározó intézménye születik így meg.

  • Edupress

Az intézmények a stabilitást, az oktatói-hallgatói mobilitás megerősödését, a többciklusú képzés szélesebb lehetőségeinek megteremtését várják az összeolvadástól, mely a leendő Tessedik Sámuel Egyetemi Központban mesterképzési szakok indítását is jelentheti. A Szent István Egyetem csaknem 15 ezer, a Tessedik Sámuel Főiskola pedig mintegy 5 ezer hallgatóval rendelkezik jelenleg.(Forrás: Stop.hu)

(

www.edupress.hu

)

Hozzászólások

A tantestület nem támogatta, Lannert Judit mégis kinevezte a csömöri iskolaigazgatót – a polgármester a döntés visszavonását kéri

Júniusban még úgy tűnt, húsz év után távozik a Csömöri Mátyás Király Általános Iskola igazgatója. A pedagógusok többsége nem támogatta Bátovszky János újabb vezetői megbízását, az oktatási miniszter először nem is nevezte ki, augusztusban azonban megváltoztatta korábbi döntését. Bátovszky végül újabb egy évre maradhat az iskola élén. A döntés ellen az önkormányzat, szülők és pedagógusok is tiltakoznak.

Mik azok a metakognitív képességek – és tanítani kell-e őket?

A pedagógiai szakirodalomban egyre gyakrabban találkozunk a „metakognitív képességek” kifejezéssel. A fogalom egyszerűen azt jelenti, hogy képesek vagyunk figyelni és irányítani saját gondolkodásunkat és tanulásunkat. Észrevesszük, ha valamit nem értünk, megpróbáljuk kitalálni, hogyan juthatunk tovább, ellenőrizzük, hogy sikerült-e, és ha szükséges, változtatunk.