Még mindig ez a film tarol a mozikban, de van más is, amit érdemes megnézni
Mit érdemes megnézni ezen a héten a mozikban? Horrorfilmmel, filmdrámával vagy éppen egy thrillerrel lazítanátok két előadás vagy szeminárium között? Mutatjuk, milyen filmek taroltak az amerikai mozikban.
eduline/mti
Egy hét után újra a bevételi lista élére került Stephen King Az című horrorja az észak-amerikai mozikban, miután sikerült leköröznie a hétvége legjelentősebb premierfilmjét, a Barry Seal: A beszállító című filmdrámát.
A filmstúdiók vasárnapi becslései szerint az Az, amely minden idők legjobban teljesítő horrorja, negyedik hétvégéjén 17,3 millió dollár bevételt hozott, többet, mint az egykori TWA-pilóta, Barry Seal történetét feldolgozó, Tom Cruise főszereplésével forgatott filmdráma, és a múlt heti listavezető, a Kingsman: Az aranykör című kémfilmfolytatás. E két produkció 17 millió dollárra becsült bevétellel osztozik a második helyen.
Bár a kritikák nagyon dicsérik Tom Cruise-t a drogcsempésszé és CIA-ügynökké váló kereskedelmi pilóta valós alakjának megformálásáért, az indulás kissé gyengének számít a sztár esetében.
Egy másik premierfilm, az Egyenesen át, amely az azonos című 1990-es thriller újraforgatott változata, csendben a negyedik helyen végzett csekély, 6,7 millió dollár bevétellel.
Múlt héten öt olyan filmet ajánlottunk nektek, amelyeket érdemes még az egyetem előtt megnézni - iskoláról, tehetségről, új esélyről, zsenikről szóló filmekből válogattunk. Ma újabb négy alkotást mutatunk nektek - van köztük klasszikus és egy újdonság is.
Míg az ELTE Társadalomtudományi karán az angol nyelvű képzéseken félévente 80 ezer forintot kell fizetni, addig a pszichológia szak esetében az idegen nyelvi hozzájárulás közel egymillió forint szemeszterenként. Az ELTE szerint a képzés szakmai színvonala és a diploma munkaerőpiaci értéke indokolja a magas díjat.
Diploma nélkül bruttó 705 ezer forint? Az óvodai nevelő képzést elvégzők akkor is rögtön Gyakornok fizetést kapnak, ha NOKS-munkakörben alkalmazzák őket.
Ha az elmúlt időszak eseményei felkeltették az érdeklődést bennetek a kiberbiztonság világa iránt, érdemes tudnotok, hogy ilyen témában akár az egyetemen i tanulhattok.
Március 11-én ismét a Kossuth térre vonultak a kulturális szféra dolgozói. A tüntetésen egy egyetemi tanárként is dolgozó restaurátort kérdeztünk arról, mennyit keres, milyen munkát végez nap mint nap, és hogyan lehet ebből a fizetésből megélni Budapesten. #kkdsz#kulturalisdolgozok#restaurator#kultura#beremeles
Közeleg az általános iskolai beiratkozás időpontja, ezért érdemes időben felkészülni: mutatjuk, mikor és hogyan kell beíratni a tankötelessé váló gyerekeket, és mire kell figyelniük a szülőknek.
A vártnál jóval nagyobb összeg gyűlt össze Szabó Bence számára: a kezdetben néhány millió forintos célkitűzés végül közel 280 millió forintra nőtt. A volt százados most arról beszélt, kiket támogat az adományokból.