Egyetemisták, figyelem! Így változik a menetrend ezen a héten

Ha ti is hazautaznátok húsvétra, akkor érdemes megnézni, hogyan változott a menetrend. A héten újra megnyitják ugyanis a Délit, de a metrók is máshogy járnak.

  • Eduline
BKK / Facebook

Április 3-ától újraindul a menetrendszerinti vonatközlekedés a Déli pályaudvaron. A vonatok újra a Déli pályaudvar lezárása előtt érvényben lévő menetrend szerint közlekednek péntektől, azaz ismét járni fog minden martonvásári és százhalombattai elővárosi vonat is. Ma lejár a diákigazolványok érvényességét jelző matrica, ilyen büntetésre számíthattok, ha nem kaptatok még újat.

Vigyázzatok, mert az áprilisi hétvégéken változik a 3-as metró közlekedése, több szakaszon is csak pótlóbuszok közlekednek majd, a Határ úti állomáson pedig mindkét irányból érkezőknek másik szerelvényre kell majd átszállniuk. A BKV közleménye szerint június végéig kell majd figyelni, hogy a hétvégéken hogyan is jár a metró. Részleteket itt tudhattok meg.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Hozzászólások

„A naplemente és a csillagos égbolt is lefordítható a fizika nyelvére” – így szeretteti meg diákjaival a természettudományokat a fizika-kémia-biológia tanár

Piros pontokkal, újraírható dolgozatokkal és jól időzített dicséretekkel igyekszik megszerettetni a természettudományokat diákjaival Galyó Tünde. A biológia-kémia szakos pedagógust néhány éve váratlanul kérték fel fizikatanárnak, ő pedig a feladatot nemcsak elvállalta, hanem munka mellett fizikatanári diplomát is szerzett. Szerinte a fizikát, a kémiát és a biológiát nem bemagolni kell, hanem felfedezni – és ehhez sokszor előbb a diákok önbizalmát kell felépíteni, mint a tantárgyi tudását.

Rubovszky Rita: „A végén egészen biztosan nem kapnak több pénzt az egyházi iskolák”

Nem az állami és egyházi iskolák szembeállítása, hanem az oktatási rendszer valódi problémáinak kezelése kell, hogy meghatározza a következő évek oktatáspolitikáját – erről beszélt Rubovszky Rita, aki szerint a társadalmi leszakadás, a gyerekek megváltozott igényei, a pedagógusok túlterheltsége és a finanszírozási rendszer finomhangolása fontosabb kérdések, mint az ideológiai viták.

„Nem válhatnak bűnbakká az SNI-s és BTMN-es gyerekek” – utcára vonulnak az integrált oktatás feltételeiért az érintett szülők

Június 19-én, pénteken országos demonstrációt tartanak Budapesten az integrált oktatás feltételeinek biztosításáért. A szervezők szerint a magyar közoktatás jelenleg nem képes megfelelő támogatást nyújtani sem a sajátos nevelési igényű (SNI), sem a beilleszkedési, tanulási és magatartási nehézséggel (BTMN) élő gyerekeknek, miközben a problémák következményeit a diákok, a szülők és a pedagógusok viselik.

Többször ütötte gyomorszájon diákját az esztergomi ferences iskola prefektusa, a szülők szerint rendszeresek a megalázó büntetések az intézményben

Saját bevallása szerint is elvesztette az önuralmát az esztergomi Szent Antal Ferences Gimnázium és Kollégium egyik prefektusa, amikor egy diák fegyelmezése közben a zuhanyzóba vonszolta a fiút, majd többször gyomorszájon ütötte. A Telex cikke az eset nyomán arról is írt, hogy az intézményben a pedagógiai eszköztár része a megalázó büntetés.