Egyre több az SNI-s tanuló, miközben továbbra is kevés a praktizáló gyógypedagógus
Egy év alatt négyezerrel nőtt az általános iskolás korú SNI-s gyerekek száma, vagyis jelenleg egy fejlesztéssel foglalkozó pedagógusra körülbelül 10 gyerek jut.
Továbbra is vonakodik a Debreceni Egyetem attól, hogy etikai eljárást indítson a rektor ellen azért, amiért Szilvássy Zoltán szerencsétlen, világtalan balfácánoknak nevezte a Putyin díszdoktori címe ellen tiltakozókat - írja a Népszava.

A lap azt írja, Lente Gábor, az intézmény egyik oktatója saját közösségi oldalán nyilvánosságra hozta azokat a dokumentumokat, amelyekből kiderül: nemcsak a hallgatókat képviselő Natív csoport kezdeményezett ilyen eljárást, hanem a Debreceni Egyetem kilenc oktatója is indítványozott etikai vizsgálatot, ám október eleje óta nem történt előrelépés ebben az ügyben sem.
A debreceni rektor a tiltakozókról: szerencsétlen, világtalan, tehetetlen balfácánok
"Néhány szerencsétlen, világtalan, tehetetlen balfácán az egyetemen azt mondta, húha, a sajtó mond valamit, hú, most itt a lehetőség" - mondta a Vlagyimir Putyin orosz elnök egyetemi díszpolgári címe ellen tiltakozókról Szilvássy Zoltán, a Debreceni Egyetem rektora, aki azt is hozzátette: megnézik, elkövetett-e valaki valamilyen hibát, hatásköri túllépést.
Hiába írtak ugyanis az etikai bizottság elnökének, ő azt válaszolta, hogy a rektorra nem vonatkozik az Etikai Kódex. Erre az oktatók az Emberi Erőforrások Minisztériumához fordultak, ahonnét viszont azt a választ kapták, hogy munkáltatóként semmilyen kifogást nem emelnek az etikai vizsgálat megindítása ellen.
Később egy levélben az intézmény általános rektorhelyettese kijelentette, hogy a rektorra is vonatozik az Etikai Kódex, eljárás azonban továbbra sem indult. Az oktatók most arra készülnek, hogy panaszt tesznek a minisztériumnál.
Letiltottak a Facebookon egy hallgatót, eljárás indul a Debreceni Egyetem ellen
Eljárás indult a Debreceni Egyetem ellen, mert letiltott a Facebookon egy hallgatót, akinek nem tetszett Putyin díszpolgári címe - írja a 444.hu. A 444.hu cikke szerint Barna Esztert, az egyetem szociológia szakos hallgatóját azért tiltották le az intézmény hivatalos Facebook-oldaláról, mert kiírta annak üzenőfalára, hogy A TASZ szerint ennek az lett az eredménye, hogy megtiltottak neki és a többi kritikus felhasználónak minden további kommentelést.
Egy év alatt négyezerrel nőtt az általános iskolás korú SNI-s gyerekek száma, vagyis jelenleg egy fejlesztéssel foglalkozó pedagógusra körülbelül 10 gyerek jut.
Júniusban még úgy tűnt, húsz év után távozik a Csömöri Mátyás Király Általános Iskola igazgatója. A pedagógusok többsége nem támogatta Bátovszky János újabb vezetői megbízását, az oktatási miniszter először nem is nevezte ki, augusztusban azonban megváltoztatta korábbi döntését. Bátovszky végül újabb egy évre maradhat az iskola élén. A döntés ellen az önkormányzat, szülők és pedagógusok is tiltakoznak.
A pedagógiai szakirodalomban egyre gyakrabban találkozunk a „metakognitív képességek” kifejezéssel. A fogalom egyszerűen azt jelenti, hogy képesek vagyunk figyelni és irányítani saját gondolkodásunkat és tanulásunkat. Észrevesszük, ha valamit nem értünk, megpróbáljuk kitalálni, hogyan juthatunk tovább, ellenőrizzük, hogy sikerült-e, és ha szükséges, változtatunk.
Két évvel meghosszabbította a kormány azt az átmeneti lehetőséget, amely alapján bizonyos sportszakmai végzettséggel rendelkező szakemberek is taníthatnak testnevelést, ha az iskola megfelelő végzettségű és szakképzettségű pedagógussal nem tudja megszervezni a mindennapos testnevelést.
@eduline.hu Mennyiből tud ma megélni egy egyetemista? #penzugyitudatossag #szponzoralttartalom #raiffeisen #magyartiktok #fy
♬ eredeti hang - eduline.hu
Előrelépésnek tartja az iskolai autonómia szempontjából a köznevelési törvény módosítását a Civil Közoktatási Platform (CKP), ám úgy vélik, több fontos garancia továbbra is hiányzik a szabályozásból.
Elsőként az alsó tagozatos osztályokat indítanák el, és terveik között szerepel a másik két bezárt iskola újranyitása is.
A kormány hivatalosan visszavonta a Pázmány Campus beruházásának kiemelt státuszát. Pikó András, Józsefváros polgármestere szerint ezzel biztossá vált, hogy a beruházás az eredetileg tervezett formájában nem valósul meg.
Szeptember 4-ig várják az adományokat.