Erre figyeljetek: ennyi évet kell ledolgoznotok az állami támogatás miatt

Korábban írtad alá a hallgatói szerződést és most nem tudod, milyen szabályok vonatkoznak rád? Újabb olvasói kérdésre válaszolunk.

  • Eduline
Shutterstock

2012-ben kezdtem el az egyetemet állami ösztöndíjasként, akkor aláíratták velünk a hallgatói szerződést, ami szerint a képzést követő 20 éven belül a képzési idő dupláját kell ledolgozni Magyarországon. Hallottam, hogy változott a szabályozás, és már csak a képzésnek megfelelő időtartamot írnak elő. Akkor rám most melyik szabály vonatkozik?

A 2013 szeptemberében első évfolyamon induló alap-, osztatlan, mesterképzésre, felsőoktatási szakképzésre, valamint az azt követő évfolyamokra állami (rész)ösztöndíjas képzésre felvett hallgatók tekintetében kell alkalmazni a módosított rendelkezéseket, valamint a módosító törvény hatálybalépését megelőzően már megkötött hallgatói szerződéssel rendelkező hallgatók tekintetében is alkalmazni kell.

Ezek alapján tehát az oklevél megszerzését követő húsz éven belül az állami (rész)ösztöndíjas tanulmányok idejével megegyező időtartamban kell hazai munkaviszonyt fenntartani mindenkinek.

Fontos tudnivalók

Hallgatói nyilatkozat: külföldön is ledolgozhatjátok az államilag támogatott féléveket?

Ezt kell aláírni szeptemberben: 7 kérdés és 7 válasz a hallgatói nyilatkozatról

Vissza kell-e fizetni a képzés összegét, ha félév közben hagyjátok ott az egyetemet?

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Hozzászólások

„Pontosan tudtam, milyen úgy várni a tanévkezdést, hogy nincs pénz füzetre vagy írószerekre” – Kőszegi Krisztián az iskolakezdési támogatásról

Az Országgyűlés alelnöke megköszönte a KDNP-s Juhász Hajnalkának, hogy bocsánatot kért a gyermekvédelemben történtekért, de elmondta: a hátrányos helyzetű gyerekeket cserben hagyta az előző kormány. "Nem árulok el nagy titkot: egy szegény, de szerető nagy családban nőttem fel nyolc testvérem mellett. Pontosan tudtam, milyen úgy várni a tanévkezdést, hogy nincs pénz füzetre vagy írószerekre" - kezdte hozzászólását.

Ilyen feltételek mellett kapnák vissza a pedagógusok a sztrájkjogukat a benyújtott törvényjavaslat alapján

Gyerekfelügyeletet, étkeztetést és az érettségizők felkészítését is biztosítani kellene sztrájk idején a köznevelési törvény módosítását célzó javaslat szerint. A tervezet ugyan a pedagógusok sztrájkjogát korlátozó akadályok megszüntetését ígéri, de részletesen meghatározza azt is, milyen feltételek mellett lehetne munkabeszüntetést tartani.

„Több mint száz óra pluszmunkáért bruttó 17 ezer forint járt” – így érzékeltette a pedagógusok túlzott adminisztrációs terheit Müller Anna

A pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztéséről szóló törvényjavaslat záróvitáját tartották kedden a parlamentben. Bár az előterjesztéshez egyetlen módosító javaslat sem érkezett, a vitában így is ütköztek az álláspontok. A kormánypárt továbbra amellett érvelt, hogy a felfüggesztéssel a túlzott adminisztrációs terhek szűnnek meg, az ellenzék az alternatíva hiányát hangsúlyozta.

Megszavazta az Országgyűlés a TÉR felfüggesztését

A pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztéséről szóló törvényjavaslat záróvitáját július 7-én, kedden tartották a parlamentben. Müller Anna tiszás képviselő szerint több mint száz óra pluszmunkát okozott a tanároknak a rendszer.