Akcióvígjáték, horror, vígjáték és animációs film - többek között ilyen műfajok közül válogathattok, ha moziba mennétek a következő hetekben. De mit érdemes megnézni? Mutatjuk, mit néztek a legtöbben az amerikai mozikban.
eduline/mti
A Kingsman: Az aranykör című kémfilmfolytatás taszította le a trónjáról az Az című horrort az észak-amerikai mozis hétvégén - írta a Variety.com. A Fox Kingsmanje 39 millió dolláros (10,1 milliárd forint) jegyárbevétellel nyerte a hétvégét, 4003 moziban játszották. Az eredmény valamivel a várt 40 millió alatt van, de meghaladja az első Kingsman-film nyitó hétvégi bevételét, amely 36,2 millió dollár volt.
Észak-Amerikán kívül is sokan voltak kíváncsiak a kémfilmre, 61 millió dollárt keresett a produkció a külföldi mozikban, ezzel 100 millióra nőtt a debütáló hétvégi bevétele.
A képregényen alapuló akcióvígjáték főszerepeiben olyan sztárok láthatók a vásznon, mint Colin Firth és Julianna Moore, a mellékszerepekben feltűnik Halle Berry, Channing Tatum, Jeff Bridges, sőt Elton John is.
A második helyre szorult az Az, mely az eddigi 266,3 milliós jegyárbevételével minden idők legjobban teljesítő horrorja lett. Az Észak-Amerikán kívüli mozikkal együtt már 478 millió dollárt szedett össze.
Bukásnak számít szintén a debütáló A LEGO Ninjago: Film című meseanimáció, amely műfajában az egyik legalacsonyabb nyitó hétvégi bevételt hozta, 30 millió dollárra becsülik az eredményt. Ez alacsonyabb, mint a szintén idei Lego Batman - A film, amelyik 53 millióval, vagy a 2014-egy A Lego-kaland, amelyik ennél is pazarabb, 69,1 milliós bevétellel nyitott.
A negyedik hely a CBS Films és a Lionsgate Amerikai bérgyilkosáé lett, ez 6,2 millió dollárt gyűjtött második hétvégéjén, így teljes jegyárbevétele 26,2 millióra rúg. A becslések alapján a jegyárbevételi toplista ötödik helyén egyelőre két alkotás osztozik, az egyik Darren Aronofsky Anyám! című filmje Jennifer Lawrence főszereplésével, valamint a Reese Witherspoon fémjelezte Újra otthon, nagyjából mindkettő 3,3 millió dolláros hétvégi eredménnyel.
Nyelvvizsgára készültök, vagy csak szeretnétek szinten tartani a nyelvtudásotokat? Akkor jó hírünk van: az egyik budapesti mozi úgy döntött, egyik termében ezentúl csak feliratos és eredeti nyelvű filmeket fog vetíteni. Nézői kéréseknek eleget téve csütörtöktől kizárólag feliratos és eredeti nyelvű filmeket lehet látni a Cinema City Allee hatos termében - közölte a mozihálózat.
Idén mintegy 140 ezren jelentkeztek felsőoktatási képzésre, ebből viszont mindössze 33 ezren mesterszakra, de még kevesebben vannak az első helyes jelentkezők, 11 ezren. De milyen pozíciókba lehet továbbmenni a mesterszakok után, és mennyit lehet keresni velük? Ezt járjuk most körbe.
Fóti Péter oktatáskutató az alsó tagozatos oktatás egyik alapvető hibájának látja, hogy a tanulást a betűk, a szótagok és a számjegyek megtanításával kezdi, miközben a gyerekek természetes módon először mindig az összefüggéseket és a jelentést értik meg.
Pedagógusbérek, a 2026/2027-es tanév rendje, a tankerületi iskolák autonómiájának növelése, a szakképzés szabályai és a digitális képzések beszerzésének egyszerűsítése – ezekben a témákban indított társadalmi egyeztetést az Oktatási és Gyermekügyi Minisztérium a megalakulása óta eltelt három hónapban.
Egységes bölcsődei bértábla bevezetését és átfogó bérrendezést sürget a Bölcsődei Dolgozók Demokratikus Szakszervezete (BDDSZ). A szervezet szerint jelenleg akár bruttó 200-300 ezer forintos fizetéskülönbség is kialakulhat ugyanazon intézményben, hasonló szakmai tapasztalattal dolgozó munkatársak között attól függően, hogy melyik bérrendszer vonatkozik rájuk.
Milyen legyen a 21. századi egyetem, és milyen készségekre lenne szükségük a hallgatóknak? Hogyan lehetne könnyebb a középiskola és az egyetem közötti átmenet? Többek között ilyen kérdésekről beszélgetett fiatalokkal az EFOTT-on Lannert Judit oktatási és gyermekügyi miniszter.
Július 23-án derülnek ki a ponthatárok, a tavalyi adatok alapján azonban már most látszik, hogy az egyik legnépszerűbb gazdasági képzésre nem volt könnyű bejutni: szinte minden egyetemen 400 pont körüli vagy annál magasabb eredmény kellett az állami ösztöndíjas hely megszerzéséhez. Összegyűjtöttük a tavalyi ponthatárokat.
Az ORFK az iskolaőröket ért atrocitásokról is közölt számot, és az is kiderült, a Belügyminisztérium egyelőre nem tervez változtatni a számos kritikával illetett rendszeren.