Itt vannak a részletek a diákhitel elengedéséről: ők szabadulhatnak meg a tartozástól

A diákhitel 1-et és a diákhitel 2-t is elengedik azoknál a nőknél akik három gyereket vállalnak - mondta Novák Katalin család-, ifjúság- és nemzetközi ügyekért felelős államtitkár.

  • Eduline
stiller

Az államtitkár a Magyar Időknek azt mondta, 2018. január elseje után annál, aki az első gyermekével várandós, a betöltött harmadik hónaptól a gyermek kétéves koráig felfüggesztjük a törlesztést, a második gyermek esetében a tartozás felét elengedjük, míg harmadik gyermek születésénél a teljes hitel megfizetése alól mentesül az édesanya.

Hozzátette: mindegy, hogy az illető a szabad felhasználású diákhitel 1-et vagy a képzés önköltségére fordítható diákhitel 2-t vette fel, a kiváltásnak pedig életkori határa sincs.

Novák Katalin azt mondta, csaknem 116 ezer olyan fiatal nő van, aki jelenleg diákhitellel rendelkezik. A tanulmányi kölcsön egy részének vagy egészének elengedése jövőre 1,5 milliárd forintos kiadást jelenthet, az összeg már szerepel a költségvetési javaslatban.

"A diplomásgyed lényege, hogy akinek nincs korábbról jogviszonya, de felsőoktatásban tanul vagy frissdiplomás, jogosult legyen egy évig a gyedre. Ezt most két évre emeljük, ami így illeszkedik szervesen és logikusan a családtámogatások sorába" - tette hozzá a másik, kizárólag diplomásokat és hallgatókat érintő családügyi döntésről.

Itt a bejelentés: elengedik a 3 gyermekes nők diákhitelét

Orbán Viktor bejelentette ma: változik a diákhitel és a gyed rendszere. Orbán Viktor beszédével kezdődött el a Budapest Family Summit, vagyis a családokról szóló konferencia - a miniszterelnök több bejelentést tett. Még tíz napig pályázhatnak diákhitel ösztöndíjra azok a 40 év alatti, aktív hallgatói jogviszonnyal rendelkező egyetemisták és főiskolások, akiknek hatályos diákhitel szerződése van és tanulmányi eredményük kiváló.

Hozzászólások

„Pontosan tudtam, milyen úgy várni a tanévkezdést, hogy nincs pénz füzetre vagy írószerekre” – Kőszegi Krisztián az iskolakezdési támogatásról

Az Országgyűlés alelnöke megköszönte a KDNP-s Juhász Hajnalkának, hogy bocsánatot kért a gyermekvédelemben történtekért, de elmondta: a hátrányos helyzetű gyerekeket cserben hagyta az előző kormány. "Nem árulok el nagy titkot: egy szegény, de szerető nagy családban nőttem fel nyolc testvérem mellett. Pontosan tudtam, milyen úgy várni a tanévkezdést, hogy nincs pénz füzetre vagy írószerekre" - kezdte hozzászólását.

Ilyen feltételek mellett kapnák vissza a pedagógusok a sztrájkjogukat a benyújtott törvényjavaslat alapján

Gyerekfelügyeletet, étkeztetést és az érettségizők felkészítését is biztosítani kellene sztrájk idején a köznevelési törvény módosítását célzó javaslat szerint. A tervezet ugyan a pedagógusok sztrájkjogát korlátozó akadályok megszüntetését ígéri, de részletesen meghatározza azt is, milyen feltételek mellett lehetne munkabeszüntetést tartani.

„Több mint száz óra pluszmunkáért bruttó 17 ezer forint járt” – így érzékeltette a pedagógusok túlzott adminisztrációs terheit Müller Anna

A pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztéséről szóló törvényjavaslat záróvitáját tartották kedden a parlamentben. Bár az előterjesztéshez egyetlen módosító javaslat sem érkezett, a vitában így is ütköztek az álláspontok. A kormánypárt továbbra amellett érvelt, hogy a felfüggesztéssel a túlzott adminisztrációs terhek szűnnek meg, az ellenzék az alternatíva hiányát hangsúlyozta.

Megszavazta az Országgyűlés a TÉR felfüggesztését

A pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztéséről szóló törvényjavaslat záróvitáját július 7-én, kedden tartották a parlamentben. Müller Anna tiszás képviselő szerint több mint száz óra pluszmunkát okozott a tanároknak a rendszer.