Vizsgálatot indít az ELTE G. Fodor Gábor ellen szexista és rasszista tartalmak miatt

Az ELTE etikai eljárást kezdeményez G. Fodor Gábor ellen, aki bár az egyetem oktatója, e tanévben fizetés nélküli szabadságon van.

  • Eduline
MTI Fotó: Máthé Zoltán

G. Fodor Gábor a 888.hu portál főszerkesztője az ELTE Állam- és Jogtudományi karán oktatott, ám ebben a tanévben már fizetés nélküli szabadságon van.

A hétvégén a portál Tóbiás József MSZP-elnök feleségéről jelentetett meg egy szexista cikket, amit több politikus pártállástól függetlenül elítélt.

Valószínűleg emiatt adott ki az ELTE egy közleményt, amit változtatás nélkül közlünk.

Az ELTE Politikatudományi Intézetében korábban oktatóként dolgozó, a 2015/2016-os tanévben fizetés nélküli szabadságon lévő G. Fodor Gábor által főszerkesztőként jegyzett 888.hu internetes portálon megjelent szexista, rasszista, mások személyiségi jogait, emberi méltóságát sértő tartalmak teljes mértékben összeegyeztethetetlenek az Egyetem által vallott értékekkel, az ilyen megnyilvánulásokat az Egyetem a leghatározottabban elítéli. Mivel az Eötvös Loránd Tudományegyetem a Küldetésnyilatkozatában és az Etikai Kódexében megfogalmazott alapvető értékek tiszteletben tartását az egyetemen kívüli nyilvánosságban folytatott tevékenység során is megköveteli az ELTE-polgároktól, az Egyetem rektora etikai eljárás megindítását kezdeményezi.

Hozzászólások

Átláthatatlan, bürokratikus, nehezen érthető – lesújtó véleményt mondtak a hallgatók az egyetemi ösztöndíjrendszerről

A hallgatók szerint nehéz eligazodni az egyetemi ösztöndíjak és támogatások rendszerében: bonyolultak a szabályok, rövidek a határidők, sokszor pedig azt sem tudják, hol találják meg a szükséges információkat. Egy friss kutatás szerint egyetlen egyértelműen pozitív vélemény sem érkezett a hallgatói juttatásokkal kapcsolatos tájékoztatásról, illetve az is kiderül, hogy a diákok nagyobb állami szerepvállalást várnának el megélhetésük biztosításában.