Videó: bizarr botrányba keveredett egy naiv fizikaprofesszor, letartóztatták

Négy év nyolc hónapig marad házi őrizetben a University of North Carolina oktatója, miután a tudta nélkül majdnem...

  • Eduline
Csúnyán átverték az oktatót, aki külföldön ragadt
YouTube

Négy év nyolc hónapig marad házi őrizetben a University of North Carolina oktatója, miután a tudta nélkül majdnem drogcsempész vált belőle – írja a Huffington Post.

A bűncselekmény története leginkább egy dél-amerikai szappanopera cselekményére hajaz: az Oxfordban végzett, 68 éves Paul Frampton beleszeretett egy nála jóval fiatalabb bikinimodellbe, és Argentínába repült, hogy találkozzanak. A reptéren azonban a hölgy helyett egy férfi várta, azzal az üzenettel, hogy a modell Brüsszelbe utazott, ott várja a fizikaprofesszort.

Az ismeretlen rávette az egyetemi oktatót, hogy megváltsa a jegyét Belgiumba, majd rábízott egy gyanús csomagot is, mondván, nagy szívességet tesz neki, ha magával viszi. Frampton ebbe is belement, a reptéren várakozva azonban végül úgy döntött, mégis hazarepül az Egyesült Államokba. A gépre azonban nem tudott felszállni, mert a gyanús csomagban mintegy két kilogramm kokaint találtak az ellenőrzés során.

A nagy tekintélyű szakember hiába bizonygatta, hogy nem az övé a bőrönd, azonnal letartóztatták. A házi őrizetet valószínűleg egy barátja Buenos Aires-i lakásában fogja tölteni, mivel nem engedték haza az Egyesült Államokba – így az állását is elvesztette. Hamis adatokkal trükközött a professzor – összefoglalónkat itt olvashatjátok.

Hozzászólások

Nulla pontot ér a jeles középiskolai bizonyítvány – egy technikumban végzett diáklány 26 pontot veszít a felvételin egy szabály miatt

Hiába volt majdnem kitűnő tanuló a középiskolában, hiába tett utólag két sikeres emelt szintű érettségit, egy technikumban végzett diáklány középiskolai tanulmányi eredményeit nem veszi figyelembe a felvételi rendszer a pontszámításkor. A probléma nemcsak nála jelentkezik, hanem több olyan szakképzésben tanuló diáknál, akik másik szakterületen tanulnának tovább egyetemen.

Sok kutató havi 140 ezer forintból él: a tíz éve változatlan ösztöndíj sürgős emelését kérte a doktoranduszok érdekképviselete Lannert Judittól

A doktori képzés első két évében járó, 2016 óta változatlan havi 140 ezer forintos ösztöndíj összege a Doktoranduszok Országos Szövetsége szerint már nem biztosít megfelelő megélhetést a doktoranduszok számára. Ezért a szervezet a doktoranduszi alapösztöndíj jelentős emelését és a nyugdíjjogosultság rendezését kérte Lannert Judittól.

Viszlát, kekvarendszer: lemondott Hernádi Zsolt a Corvinus kuratóriumának éléről

A Mol-csoport elnök-vezérigazgatója döntését a közelgő jogszabályi változásokkal indokolta, amelyek jelentősen átalakíthatják az egyetem működési kereteit és irányítási rendszerét. A Budapesti Corvinus Egyetem honlapján közzétett levélben a Mol-csoport elnök-vezérigazgatója azt írta, hogy hét évvel ezelőtt választották meg az alapítvány kuratóriumi tagjává és elnökévé.