Unalmas meccsnézés a hétvégén? Amerikai hallgatók ezrei inkább rekordot döntöttek
Őrült bulit csaptak a lelátón, míg összeállt a világ legnagyobb kötele törölközőkből.
Eduline
A sporttörténelem nem épp fényes napja volt, mikor a Dél-karolinai Egyetem futballcsapata pályára lépett a hétvégén - még a helyiek is elismerik, hogy nem épp a legjobb az idén az alakulat. Ha már unalmasak a mérkőzések, akkor a szurkoló hallgatók kitalálták, hogy magukat fogják szórakoztatni.
A zsúfolásig megtelt stadionban a világ leghosszabb törölközőkből álló kötelének elkészítésére vállalkoztak, de a kikerült felvételek alapján nem a rekorddöntés, hanem a buli állt a központban.
Egy Nyugat-Japánban élő 96 éves férfit ismertek el pénteken a világ legöregebb friss diplomásának. "Rendkívül boldog vagyok. A tanulás bármely életkorban szórakoztató" - mondta Hirata Sigemi a takamacui otthonában összegyűlt újságíróknak, felmutatva a Guinness Világrekordok szerkesztőségétől kapott igazolást. Az 1919.
Hetedik éve visszatérő ígéret a budapesti Diákváros megépítése, miközben a kollégiumi férőhelyek iránti igény folyamatosan nő. A kormány jelenlegi kommunikációja szerint „már nem Fudan Egyetem, hanem Diákváros-fókusz van”, de mégis eltelt úgy egy kormányzati ciklus, hogy a kivitelezés nem indult el.
Mindössze egy napot kaptak a tervezet véleményezésére, de a szakszervezet nemcsak az egyeztetés rövid határidejét, hanem a tervezet tartalmát is kifogásolja.
Tizenhárom marosvásárhelyi és szatmári fiatalt vittek Szolnokra, hogy a Fidesz kampányát segítsék: utcáról utcára járva kopogtatnak, adatbázist építenek, és a helyi jelölt támogatottságát mérik fel.
A tabi lakossági fórumon Kocsis Mátét arról is kérdezték, hogyan lehetne bevonni a fiatalokat a politikába. Szerinte nincs ok az aggodalomra, mert ha ezek a fiatalok majd családot alapítanak, minden megváltozik a fejükben.