Több mint százötven egyetemi tanár tiltakozik a Hoffmann-féle rendeletek ellen

Három nap alatt százötven egyetemi tanár és kutató csatlakozott az Oktatói Hálózathoz, amely az új felsőoktatási...

  • Eduline
Túry Gergely

Három nap alatt százötven egyetemi tanár és kutató csatlakozott az Oktatói Hálózathoz, amely az új felsőoktatási törvény, a felvételi keretszámok, a hallgatói szerződések és a „diktatórikus oktatásirányítás” ellen tiltakozik.

A csoport tagjainak többsége az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) oktatója, csatlakozott többek között György Péter, az ELTE  Művészetelméleti és Médiakutatási Intézetének vezetője, Hammer Ferenc és Ferge Zsuzsa szociológus, Almási Miklós esztéta, Radó Péter oktatáskutató és Ludassy Mária filozófus. Az Oktatói Hálózat támogatja a múlt szerdára demonstrációt szervező Hallgatói Hálózat követeléseit. A szerdai demonstrációról itt, a Hallgatói Hálózat követeléseiről itt olvashattok.

Hozzászólások

Szinte megszűnik az egyetemi élet, akár heti 40 órát dolgoznak a nappali szakos hallgatók

A kollégiumi férőhelyhiány és az égbe szökő albérletárak mellett egyre több egyetemista vállal munkát a nappali képzés mellett is. Sokan nemcsak heti pár órát vállalnak, hanem gyakorlatilag egy második állást visznek az egyetem mellett – ennek pedig komoly ára van. Eltűnik a szabadidő, kimaradnak a közösségi élmények és egyre inkább háttérbe szorul az egyetemi élet.