Ott szerzett diplomát, ahol újszülöttként rátaláltak

Nem mindennapi történet.

  • Eduline
Shutterstock

1984-ben egy gyereket hagytak a San Francisco State University kollégiumának mosodájában. A gyerek egy dobozban volt, így mentették meg éppen arra járók.

Az akkor sorsára hagyott gyerek felnőtt, ma Jillian Sobolnak hívják, és nemrég átvette diplomáját ugyanazon az egyetemen, ahol újszülött korában megtalálták.

A diplomaátadón nem csak az örökbefogadó családja volt jelen, de a vérszerinti apja is, illetve az az egykori diák, aki 21 évesen elsőként látta el a kosárban hagyott újszülöttet, amíg a mentők kiértek.

Jillian állítólag nem azért választotta tanulmányai helyszínéül azt a campust, ahol rátaláltak. Csak vendéglátást szeretett volna tanulni az egyetemen, és azt pont ott oktatják.

(Washintgon Post)

Hozzászólások

„Ez egy droid- és rabszolgaképző rendszer” – mutatjuk, napi hány órát tanulnak még otthon a magyar diákok

„A gyerekeknek nincs életük” – fogalmazott egy hetedikes diák édesanyja, amikor arról kérdeztük a szülőket, mennyi időt töltenek a diákok tanulással iskola után. Bár a PISA-adatok szerint a magyar 15 évesek átlagosan heti 10 órát töltenek házi feladat megírásával, több szülő szerint a dolgozatokra és felelésekre való készüléssel együtt a tanulás ennél jóval több időt vesz el.

100 ezer forintot kaphatnak az iskolák, hogy megszépítsék belőle a környezetüket

Balatoni Katalin miniszterelnöki biztos bejelentette: a kormány pályázatot indít, amelynek keretében 100 iskola 100 ezer forintos támogatást kaphat az intézmény megszépítésére. A kezdeményezésre éles reakció érkezett: az összeg alacsony, és a felújítási munkák jelentős részét végül valószínűleg a szülők és az iskolai közösségek végzik majd el.

@eduline.hu Évek óta, kitartóan kezdik minden szerdájukat egy közeli gyalogosátkelőn és emelik magasba a transzparenseket azok a pedagógusok, szülők, diákok és civilek, akik szerint a őket érintő társadalmi ügyekben nem történik változás – vagy legalábbis nem elég gyorsan. A legtöbben az oktatás lehetetlen helyzetét emelik ki. #zebraszerda #magyaroktatas #pedagogusok #kozoktatas ♬ original sound - eduline.hu

Volt, ahol órákon át az utcán kellett várakozni a rossz szervezés miatt a felvételizőknek: ilyen volt a középiskolai szóbelik első hete

Bár sok iskolából pozitív élményekkel távoztak a felvételizők, akadtak olyan intézmények is, ahol életunt vizsgáztatók és sértődött vezetők várták a diákokat. Többeket pedig arról faggattak, hogy hányadik helyen jelölték meg az adott iskolát a jelentkezési sorrendben. Megkérdeztük a szülőket, mik az eddigi tapasztalataik a középiskolai szóbeli felvételikről.