Zaklatta diákjait az egyetemi professzor, kirúgták

A bíróság is megerősítette annak az egyetemi professzornak az elbocsátását, aki egy madridi kiránduláson arról...

  • Eduline

A bíróság is megerősítette annak az egyetemi professzornak az elbocsátását, aki egy madridi kiránduláson arról faggatta a diákokat, hány szexuális partnerük volt - írja a Huffington Post.

A Slippery Rock University 2010 júliusában bocsátotta el Robert Ammon Jr. professzort a három hónappal korábban történt eset miatt. Az egyik diák elmondta: amikor megkérdezték a tanártól, hogy ki a kedvenc hallgatója, azt válaszolta: az egyik lány lenne, ha szexuálisan kielégítené.

Az esetről egyébként először maga a professzor számolt be a dékánnak. Ammon szerint - bár elismerte, hogy hibázott - nincs szó szexuális zaklatásról.

Miután kirúgták, a professzor egy oktatói szövetség segítségével támadta meg a döntést: első fokon, 2012 áprilisában megnyerte a pert, a bíró szerint ugyanis az egyetem nem értesítette megfelelően a fegyelmi eljárásról.

A pennsylvaniai bíróság június 7-én azonban az egyetemnek adott igazat, mivel a professzornak "minden lehetősége megvolt, hogy megvédje magát", és figyelembe véve, hogy Ammon 2006-ban már megrovást kapott szexuális zaklatás miatt, a spanyolországi eset kirívó volt. Egyre gyakoribb a szexizmus a brit campusokon: így reagáltak a diákok.

Hozzászólások

Nem kell 18 évesen eldöntened, mi leszel, ha nagy leszel – három magyar diák mesélte el, hogyan jutottak be Amerika és Anglia legjobb egyetemeire

Sem Angliában, sem Amerikában nem pusztán a jegyek alapján ítélik meg a jelentkezőket, sőt van, ahol egy felvételi beszélgetés többet nyomhat a latban, mint a bizonyítvány. A tanulmányi utat is rugalmasabban értelmezik: nem mindenhol kell egy frissen érettségizett diáknak azonnal tudnia, „mi lesz, ha nagy lesz”. Három, külföldre készülő diákkal beszélgettünk arról, hogyan lehet kitűnni a jelentkezők közül, mennyi ügyintézéssel jár a kiutazás, és mi vonzza őket Angliában, illetve a tengerentúlon.

Magyar Péter: Pár nap múlva az állam veszi át az MCC alapítványának közfeladatait, de az értékes programokat megtartják

Augusztus végén az állam veszi át az MCC és másik két alapítvány közfeladatait, ezzel a három szervezet jelenlegi formájában nem működhet tovább – jelentette be Magyar Péter. Megszűnik a különleges kekva-státuszuk és az állami finanszírozásuk, az államtól kapott vagyon pedig visszaszáll az államra. A miniszerelnök hozzátette, hogy az alapítványok ugyanakkor más formában tovább működhetnek és folytathatják azt a tevékenységet, amit fontosnak tartanak.

@eduline.hu

5 fontos kifejezés, ami a mindennapjaitok része lesz az egyetemen #egyetem #eduline #collegelife #magyartiktok #fy

♬ eredeti hang - eduline.hu

Csömör polgármestere szerint tanárok távozásához vezethet a leszavazott igazgató kinevezése, a minisztérium magyarázatát pedig vitatja

Egy hónapon keresztül az igazgatóhelyettes intézte a Csömöri Mátyás Király Általános Iskola ügyeit, miután a tantestület nem támogatta a korábbi igazgató pályázatát. A minisztérium végül mégis Bátovszky Jánost bízta meg újabb egy évre az iskola vezetésével. A döntés ellen Fábri István polgármester is felszólalt, és levélben kérte annak visszavonását. Most az Eduline-nak azt is elmondta, hogy az igazgató kinevezésének körülményei szerinte ellentmondanak a minisztérium korábbi magyarázatának.

Kötelező részt venni a hétvégén tartott évnyitón?

A válasz nem egyszerű igen vagy nem. Az iskolakezdés közeledtével több család számára is kellemetlen meglepetést jelenthet, ha az iskola hétvégén tartja meg a tanévnyitó ünnepséget. Felmerül a kérdés, hogy kötelezhető-e egy diák arra, hogy pihenőnapon is megjelenjen az iskolában?

Knausz Imre: a 14 pontos javaslatcsomag „felszabadítani akarja a pedagógusok meglévő energiáit, amiket eddig gúzsba kötöttek a szabályok”

Rugalmasabb tanórák, több mozgás és kevesebb kötöttség – úgy indul szeptemberben a tanév, hogy az iskolák már ismerik a minisztérium alsó tagozat megújítására tett javaslatait. A szakértők szerint az irány jó, a megvalósítás azonban több kérdést is felvet. Knausz Imre például a 35 perces órák helyett nagyobb mozgásteret adna a tanítóknak, a PDSZ pedig attól tart, hogy a szakmai szabadságnak szánt lehetőségekből újabb adminisztrációs terhek lesznek.