Felvételi 2026: ilyen intézményi pontokat kaphattok a Pázmányon
Közeleg a 2026-os egyetemi felvételi, ezért összegyűjtöttük, hogy a Pázmány Péter Katolikus Egyetem melyik karán mire jár intézményi pont idén.
Letette a hivatali esküt hétfőn Ecaterina Andronescu, a román kormány új oktatási, kutatási, ifjúsági és...
Letette a hivatali esküt hétfőn Ecaterina Andronescu, a román kormány új oktatási, kutatási, ifjúsági és sportminisztere anélkül, hogy - Traian Basescu államfő kérésének eleget téve - írásba adta volna, hogy nem plagizált.
A román államfő nem először kért egy beiktatásra váró minisztertől írásos nyilatkozatot arról, hogy az önéletrajzában szereplő tudományos fokozatok mögött saját szellemi termékei állnak. A múlt hétfőn beiktatott Puiu Hasotti kulturális és örökségvédelmi miniszter eleget is tett az államfő kérésének. Ecaterina Andronescu újságírók előtt nyilatkozva leszögezte, hogy tanári pályafutása során semmilyen csalásnak nem volt részese, ám erről nem készített írásos nyilatkozatot.
A román sajtó értelmezése szerint az államfő szokatlan kérése oldalvágás a plágiummal vádolt Victor Ponta miniszterelnök felé. A román miniszterelnökről a brit Nature című folyóirat azt írta két hete, hogy 2003-ban megvédett jogtudományi doktori disszertációjának több mint felét másolta, anélkül, hogy az átvett részeket megjelölte volna.
Victor Ponta az államfő politikai támadásának nevezte a plágiumvádat, és nem hajlandó lemondani hivataláról. A plágium tényét pénteken az Egyetemi Címeket és Okleveleket Tanúsító Országos Tanács (CNATDCU) is megállapította, ám a testületet ülése idején az ideiglenes oktatási miniszter egy rendelettel átszervezte, és döntéseit érvénytelennek nyilvánította.
Közeleg a 2026-os egyetemi felvételi, ezért összegyűjtöttük, hogy a Pázmány Péter Katolikus Egyetem melyik karán mire jár intézményi pont idén.
A kurzus célja, hogy segítse a gyerekeket jogaik felismerésében és abban, hogy merjenek kiállni magukért – mindezt olyan formában, amely élvezetes és könnyen befogadható számukra.
Szükség van-e mindkét szülő aláírására a középiskolai felvételi lapokon, vagy vannak helyzetek, amikor az egyik szülő aláírása is elegendő?
A felvételi nemcsak a pontokról szól – az is számít, honnan és hogyan intézed a jelentkezést. A Felvi arra figyelmeztet, hogy érdemes odafigyelni az online biztonságra, amikor belépsz az E-felvételibe.
Februárban két fontos határidőre is figyelni kell, ha idén érettségiznétek, vagy egyetemre szeretnétek jelentkezni.
A hajdúböszörményi polgármester szerint egy fideszes delegációhoz tartozó személy töröltette le egy helyi pedagógus telefonjáról azokat a fényképeket, amelyeket egy, az iskolában zajló „politikai rendezvényről” készített.