Maradnak a klinikák az egyetemeknél

A klinikák és egyetemek szétválasztása semmilyen formában nincs napirenden, az EMMI Egészségügyért Felelős...

  • Eduline
Fülöp Máté

A klinikák és egyetemek szétválasztása semmilyen formában nincs napirenden, az EMMI Egészségügyért Felelős Államtitkársága ezzel a kérdéssel nem foglalkozik - cáfolta az Indexnek a tárca a Magyar Nemzetben megjelent híreket. A lap korábban azt írta: a tárca egyeztetne az ügyről az egyetemekkel, de az Egyetemi Klinikák Szövetsége már korábban egyértelművé tette, hogy a szétválasztás súlyos károkat okozna.

A szeptemberben a Felsőoktatási Kerekasztal által elfogadott felsőoktatási stratégia nem tér ki külön a klinikák helyzetére. Az anyagban erről egy apróbetűs rész szól, amely a félreértést okozhatta. Ebben az olvasható, hogy a betegellátás és az orvosképzés kérdésének taglalása nem fér bele az anyagba, ezért a négy orvosképzéssel foglalkozó intézményt érintő speciális problémákról az érintett szakállamtitkársággal és az érintett intézményekkel külön egyeztetéseket folytatnak.

Hozzászólások

A tantestület nem támogatta, Lannert Judit mégis kinevezte a csömöri iskolaigazgatót – a polgármester a döntés visszavonását kéri

Júniusban még úgy tűnt, húsz év után távozik a Csömöri Mátyás Király Általános Iskola igazgatója. A pedagógusok többsége nem támogatta Bátovszky János újabb vezetői megbízását, az oktatási miniszter először nem is nevezte ki, augusztusban azonban megváltoztatta korábbi döntését. Bátovszky végül újabb egy évre maradhat az iskola élén. A döntés ellen az önkormányzat, szülők és pedagógusok is tiltakoznak.

Mik azok a metakognitív képességek – és tanítani kell-e őket?

A pedagógiai szakirodalomban egyre gyakrabban találkozunk a „metakognitív képességek” kifejezéssel. A fogalom egyszerűen azt jelenti, hogy képesek vagyunk figyelni és irányítani saját gondolkodásunkat és tanulásunkat. Észrevesszük, ha valamit nem értünk, megpróbáljuk kitalálni, hogyan juthatunk tovább, ellenőrizzük, hogy sikerült-e, és ha szükséges, változtatunk.