Márciusi fontos dátumok: ezeket véssétek be a naptáratokba!
Márciusban a fókusz a középiskolai felvételin lesz, de ezen kívül is vannak dátumok, amiket érdemes észben tartani. Összeszedtük a hónap legfontosabb eseményeit.
Magyar egyetemi hallgató lett a bécsi műszaki egyetem (TU Wien) fenntartható építészeti megoldásokra kiírt versenyének...
Magyar egyetemi hallgató lett a bécsi műszaki egyetem (TU Wien) fenntartható építészeti megoldásokra kiírt versenyének egyik győztese. A TU Wien Blue Award 2012 elnevezésű pályázatán három kategóriában osztottak ki díjakat. Holczer Veronika, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) hallgatója a Meglévő struktúrák beépítése kategóriában nyerte el az első helyezést.
Városfejlesztés, átalakulás és tájalakítás témakörben Nikhil Csaudári indiai építész-hallgató, a Ahmadábádi CEPT Egyetem diákja kapta az első díjat. Ökologikus épületek kategóriában jutalmazták első helyezéssel a TU Wien hallgatóját, Gregor Faschingot. Ebben a kategóriában a pályázatok között külön kiemelte a zsűri Mészáros Zsuzsanna, a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (MOME) hallgatója pályaművét is.
A Blue Award díjat második alkalommal hirdették meg fenntartható építészeti, város- és tértervezési megoldások, és ezzel egy új építész generáció támogatásának céljával - írták a közleményben. A pályázatra 234 pályamű érkezett és összesen tizenegy díjat, különdíjat és dicséretet osztottak ki.
Márciusban a fókusz a középiskolai felvételin lesz, de ezen kívül is vannak dátumok, amiket érdemes észben tartani. Összeszedtük a hónap legfontosabb eseményeit.
A választási bizottság szerint jogsértő volt az a Lázárinfó, amelyet a Fidesz hajdú-bihari jelöltje egy hajdúböszörményi szakképző iskola épületében tartott február 23-án.
Február 10-én egy fegyveres elkövető egy kanadai iskolában nyolc embert ölt meg egy lövöldözésben. A kanadai kormány most azzal vádolja a OpenAI-t és annak népszerű chatbotját, a ChatGPT-t, hogy nem jelezte időben a hatóságoknak az elkövető gyanús online tevékenységét.
Miután hangos nevetés és fújolás szakította félbe beszédét az Állatorvostudományi Egyetem diplomaosztóján, Varga-Bajusz Veronika a közösségi oldalán reagált a történtekre.
Már a diplomaosztó előtt jelezték a végzős hallgatók, hogy nem szeretnének politikai szereplőket látni életük egyik legfontosabb napján. Petíciót is indítottak azért, hogy az egyetem ne hívjon politikusokat az eseményre – kérésük azonban láthatóan nem talált meghallgatásra.
Pont került az elmúlt napokban egyre nagyobb tiltakozást és felháborodást kiváltó ügy végére Veszprémben. Ma délután leszedték az „Én, a kétarcú” feliratú óriásplakátot a veszprémi Jendrassik-Venesz Technikum faláról.
Miután nagy felháborodást keltett a bocskaikerti ovi udvarán megjelent, Magyar Pétert lejárató óriásplakát, megkerestük kérdéseinkkel az érintett óvodát. Végül a helyi önkormányzat közleményét továbbították, amelyben azt írják, a hirdetőfelületen megjelenő adattartalomért ők nem tartoznak felelősséggel.
Hiába kap minden pedagógus bruttó 152 ezer forintos egyszeri juttatást április elején, a tényleges hatása korántsem lesz egyforma.