Külföldi tanulmányútra pályázhattok, itt vannak a részletek

Akár egy hónapos tanulmányutat is lehet finanszírozni a Balassi Intézet és a Tempus Közalapítvány közös ösztöndíjából...

  • Eduline
MTI / Czeglédi Zsolt

Akár egy hónapos tanulmányutat is lehet finanszírozni a Balassi Intézet és a Tempus Közalapítvány közös ösztöndíjából – a pályázatra olyan hallgatók jelentkezhetnek, akik tudományos diákkonferenciára, rövid képzésre szeretnének kiutazni, vagy szakdolgozatuk, disszertációjuk megírásához szükségük van külföldi kutatásra.

Bármilyen külföldi intézménybe lehet pályázni (akkreditált felsőoktatási intézmény, kutatóintézet, múzeum, levéltár stb.), amelyet a jelentkező küldő intézménye jóváhagyott. A nyertes pályázó 75-250 ezer forint ösztöndíjat kap. Jelentkezni október 15-től lehet, további részleteket itt találtok.

Hozzászólások

Pukli István: „A pedagógus sok mindenre jó, ezért minden rá is marad”

„A magyar tanárok kevesebbet dolgoznak, mint a németek.” „Kevesebb gyerek jut egy pedagógusra, mint Nyugat-Európában.” „A minőségbiztosítás a szakmai színvonalat szolgálja.” Az elmúlt másfél évtizedben a magyar oktatáspolitikát kísérő kormányzati kommunikáció visszatérően ilyen állításokra épült. A mondatok mögött valóban vannak statisztikák, összehasonlítások és mérhető mutatók. A probléma inkább az, hogy ezek önmagukban nagyon keveset mondanak el arról, hogyan működik valójában egy iskola, és milyen terhek nehezednek ma a pedagógusokra.

A Rubovszky Rita által korábban vezetett iskolát ért bántalmazási vádakra reagált a fenntartó: „Ajtónk nyitva áll azok előtt, akiket sérelem ért”

Közleményben reagált a Patrona Hungariae Katolikus Iskolaközpontot ért vádakra a fenntartó Boldogasszony Iskolanővérek magyar tartományának főnöknője. Lobmayer M. Judit azt írta, hogy nyitottak a párbeszédre azokkal a volt diákokkal, akik sérelmekről és bántalmazó iskolai légkörről számoltak be az elmúlt hetekben.

Szó sem volt a mindennapos testnevelés megszüntetéséről – Lannert Judit szerint a jelenlegi rendszert kell átgondolni

Sok iskolában folyosón, udvaron vagy akár tanteremben tartják a testnevelésórákat, gyakran megfelelő infrastruktúra és átöltözési lehetőség nélkül – erről is beszélt Lannert Judit az Országgyűlés keddi ülésén. A miniszter szerint nem a mindennapos testnevelés megszüntetéséről van szó, hanem arról, hogy a jelenlegi rendszert át kell gondolni.