Milliókat kérnek Kennedy fiának elveszett egyetemi dokumentumaiért

Egy online aukciós oldal 85 ezer dollárért (22 millió forintért) kínálta fel eladásra John F. Kennedy Jr., az 1963-ban meggyilkolt Kennedy amerikai elnök fia egyetemi dokumentumait, amelyeket a Brown Egyetem szerint elloptak.

  • Eduline
Wikipedia

Az egyetem szóvivője, Brian Clark elmondta: nagyon meglepte és aggodalommal töltötte el őket, hogy egy volt diákjuk bizalmas adatai és dokumentumai nemcsak hogy nyilvánosságra kerülhetnek, hanem ráadásul aukción akarják áruba bocsátani azokat.

Clark hangsúlyozta: az intézmény mindent megtesz azért, hogy visszaszerezze a dokumentumokat. Az aukciós oldalt már hivatalosan is tájékoztatták arról, hogy a dokumentumokat ellopták a Brown Egyetemtől.

A MomentsInTime.com azokat az iratokat akarta elárverezni, amelyek John F. Kennedy Jr. egyetemi évei alatt készültek, továbbá olyan levelek is szerepelnek a tételek között, amelyekben az édesanyja, Jacqueline Kennedy Onassis érdeklődött az egyetem egy munkatársától a fia előmeneteléről.

Gary Zimet, az aukciós honlap üzemeltetője közölte, hogy a dokumentumok az egyetem egy alkalmazottjához kerültek és egy takarító találta meg őket, amikor a közelmúltban az alkalmazott házának kiürítésével bízták meg.

Zimet megjegyezte, hogy a papírok a szemétben végezték volna, ha egy közvetítő útján el nem jutnak hozzá. Hozzátette, hogy a dokumentumokat bárki megvásárolhatja, aki megadja a kitűzött árat, akár az egyetem is.

Kennedy 1983-ban végzett a Brown Egyetemen. Repülőgép-szerencsétlenségben, 38 évesen vesztette életét 1999-ben. Az egyetem szerint a dokumentumokat évekkel ezelőtt lophatták el az archívumukból.

Egy amerikai egyetem többé nem kér Kolumbusz Kristófból

Ezentúl a Brown University is inkább az őslakosokról emlékezik meg, semmint Kolumbusz Kristófról. Emlékeztek még, amikor arról írtunk, hogy nem minden amerikai van elragadtatva a Columbus Day-től? Nos, a Brown University-n is úgy gondolták, hogy talán nem a megfelelő embert ünneplik. Minden október második hétfője Kolumbusz Kristóf napja az Egyesült Államokban már 1934 óta.

Hozzászólások

„Nem a betűkkel kellene kezdeni az olvasást” – Fóti Péter szerint a gyerekek nem úgy tanulnak, ahogy az iskola tanítja őket

Fóti Péter oktatáskutató az alsó tagozatos oktatás egyik alapvető hibájának látja, hogy a tanulást a betűk, a szótagok és a számjegyek megtanításával kezdi, miközben a gyerekek természetes módon először mindig az összefüggéseket és a jelentést értik meg. Szerinte az olvasás, az írás és a matematika tanításában az összefüggések megértésének kellene megelőznie a részek elemzését, ami az alsós pedagógia gyökeres átalakítását is szükségessé teszi. Vélemény.

Nyolcszáznál is több kiadvány érkezett a kormány tankönyvpályázatára, a minisztérium a 45 milliárdos szerződést is felülvizsgálta

A tankönyvpiac átalakításának első kézzelfogható lépéseiről számolt be az Oktatási és Gyermekügyi Minisztérium. A tárca szerint több mint 800 kiadvány érkezett a tankönyvkínálat bővítését célzó pályázatra, emellett felülvizsgálták a KELLO és az Alföldi Nyomda között kötött, 45 milliárd forintos keretmegállapodást is. A minisztérium szerint mindez a pedagógusok szabad tankönyvválasztásának visszaállítását készíti elő.

Bérrendezést és rendszeres érdekegyeztetést kérnek a bölcsődei dolgozók – megkezdődtek a tárgyalások a minisztériummal

Nem szeretne kimaradni a bölcsődéket érintő szakmai egyeztetésekből a Bölcsődei Dolgozók Demokratikus Szakszervezete – ezt is jelezték Kereki Judit államtitkárnak. Az egyeztetésen szó volt a bölcsődei bérek rendezéséről, az intézmények finanszírozásáról, illetve egy rendszeres ágazati érdekegyeztető fórum létrehozásáról is.