Így kaphattok havi 100 ezer forintos ösztöndíjat - november 20-ig lehet jelentkezni

Meghosszabbították az Eötvös Loránd Hallgatói Ösztöndíj és az Apáczai Csere János Doktoranduszi Ösztöndíj...

  • Eduline
MTI Fotó: Marjai János

Meghosszabbították az Eötvös Loránd Hallgatói Ösztöndíj és az Apáczai Csere János Doktoranduszi Ösztöndíj jelentkezési határidejét - a november 20-i határidő azokra vonatkozik, akik konvergencia régióban lévő intézményből nyújtanak be pályázatot (a közép-magyarországi kivételével az összes régió ide tartozik), a közép-magyarországi felsőoktatási intézményben tanulók továbbra is a november 5-ig jelentkezhetnek. A két ösztöndíjpályázatról itt és itt olvashattok.

Hozzászólások

Nulla pontot ér a jeles középiskolai bizonyítvány – egy technikumban végzett diáklány 26 pontot veszít a felvételin egy szabály miatt

Hiába volt majdnem kitűnő tanuló a középiskolában, hiába tett utólag két sikeres emelt szintű érettségit, egy technikumban végzett diáklány középiskolai tanulmányi eredményeit nem veszi figyelembe a felvételi rendszer a pontszámításkor. A probléma nemcsak nála jelentkezik, hanem több olyan szakképzésben tanuló diáknál, akik másik szakterületen tanulnának tovább egyetemen.

Sok kutató havi 140 ezer forintból él: a tíz éve változatlan ösztöndíj sürgős emelését kérte a doktoranduszok érdekképviselete Lannert Judittól

A doktori képzés első két évében járó, 2016 óta változatlan havi 140 ezer forintos ösztöndíj összege a Doktoranduszok Országos Szövetsége szerint már nem biztosít megfelelő megélhetést a doktoranduszok számára. Ezért a szervezet a doktoranduszi alapösztöndíj jelentős emelését és a nyugdíjjogosultság rendezését kérte Lannert Judittól.

Viszlát, kekvarendszer: lemondott Hernádi Zsolt a Corvinus kuratóriumának éléről

A Mol-csoport elnök-vezérigazgatója döntését a közelgő jogszabályi változásokkal indokolta, amelyek jelentősen átalakíthatják az egyetem működési kereteit és irányítási rendszerét. A Budapesti Corvinus Egyetem honlapján közzétett levélben a Mol-csoport elnök-vezérigazgatója azt írta, hogy hét évvel ezelőtt választották meg az alapítvány kuratóriumi tagjává és elnökévé.