Hiller: "horror, rémálom" az önfinanszírozó felsőoktatás terve

Horrornak, rémálomnak nevezte az önfinanszírozó felsőoktatás tervét Hiller István az m1 Az Este című műsorában.

  • MTI
MTI Fotó: Marjai János

Horrornak, rémálomnak nevezte az önfinanszírozó felsőoktatás tervét Hiller István az m1 Az Este című műsorában. A volt oktatási miniszter szerint önfenntartó felsőoktatás nincs Európában, sem az unióban, sem azon kívül, a tandíjak többszörösére nőnek majd Magyarországon, a hallgatókat pedig beleviszik a diákhitel-konstrukcióba, aztán 30-35 évig törlesztenek majd.

Hoffmann Rózsa oktatási államtitkár kijelentette: nem vonnak ki pénzt a felsőoktatásból, más csatornán keresztül kerülnek be források, és a diákhitel állami kamattámogatására jelentős összegeket terveznek. Az állam nem kíván teljesen kivonulni a felsőoktatás finanszírozásából - hangsúlyozta Hoffmann Rózsa. Kitért arra is, hogy szerdán tárgyalt a rektori konferencia képviselőivel, és ők megerősítették, hogy túlzók a zárolásról elhangzott drámai kijelentések. A Debreceni Egyetem két hétre bezárja épületeit, és szabadságra küldi az oktatókat, több felsőoktatási intézmény szintén szénszünetet tart decemberben és januárban - összefoglalónkat itt és itt olvashatjátok el.

Hozzászólások

Gyerekek a politikai kampányokban: „Téves azt gondolni, hogy ha MI által szerkesztett gyerekről van szó, azzal nincs baj”

Elég egy fotó, amely egy olyan iskolai rendezvényen készül, ahol politikus is megjelenik, és máris akarata ellenére bevonódhat egy gyerek a kampányba. A Hintalovon gyerekjogi szakértője szerint az MI által generált gyerekek is ugyanazt a hatást váltják ki, mert ugyanúgy a gyerekek tárgyiasítását és használatát jelenítik meg. A legfontosabb kérdés, hogy van-e megegyezés arról, hogy gyerekeket nem használunk fel kampányidőszakban sem, hiszen ha ebben nincs egyetértés, azzal normalizáljuk, hogy nincsenek határok.