Meglepő adat: ennyi erasmusos választja Magyarországot

Az Erasmus+ érdekes adatokat hozott nyilvánosságra.

  • Eduline

Az uniós ösztöndíjprogram Facebook-oldalán közölt néhány érdekes táblázatot az elmúlt napokban.

Ezen a grafikonon például azt foglalták össze, hogy melyek voltak a legnépszerűbb célpontok a diákok körében. Magyarország egész jó helyen, a középmezőnyben kapott helyet, a 2014/15-ös tanévben 5403 diák választott minket. Spanyolországot választották egyébként a legtöbben. Vajon az időjárás lehet az oka?

 

Az idén 30 éves program eddig 4,4 millió diákot repített külföldre, a részt vevől számra pedig folyamatosan emelkedik.

 

Hozzászólások
@eduline.hu Érdekel, hogyan szerezhetsz egyszerűen két pontot a matekérettségin? A@studium_generale matekosai elárulják neked! #érettségi #érettségi2026 #fyp #szponzorálttartalom #raiffeisenbank ♬ eredeti hang - eduline.hu

Híres magyar oktatási miniszterek és reformjaik

A magyar oktatás történetét számos meghatározó politikus és reformer alakította az elmúlt évszázadok során. Az iskolarendszer kiépítése, a tankötelezettség bevezetése vagy a felsőoktatás fejlesztése mind olyan változások, amelyek ismert oktatási miniszterek nevéhez köthetők - közülük gyűjtöttünk ki három kulcsfontosságú személyt.