Ezekkel a diplomákkal lehet milliókat keresni pályakezdőként - a lista

Míg számos szakmában a növekvő munkatapasztalat ígér egyre magasabb bért, néhány diplomával rögtön az egyetem...

  • Eduline
Fazék

Míg számos szakmában a növekvő munkatapasztalat ígér egyre magasabb bért, néhány diplomával rögtön az egyetem elvégzése után kiemelkedő fizetésre számíthatnak a pályakezdők, legalábbis Nagy-Britanniában és az Egyesült Államokban. A Job Training Place összegyűjtötte, mely szakmákkal lehet a legtöbbet keresni már frissdiplomásként is.

A legmagasabb kezdő bérben a pályakezdő mérnökök bízhatnak. Olajmérnöki diplomával például havi 7750 dollár, azaz 1 millió 700 ezer forint fizetésre számíthatnak már a legelső munkahelyen. A lista második helyén a vegyészmérnöki pozíció áll, amellyel 5400 dollárt, vagyis 1 millió 190 ezer forintot lehet zsebre tenni havonta.

Az atommérnökök sem maradnak le sokkal: havi 5325 dolláros, azaz 1 millió 170 ezer forintos kezdő fizetésükkel a lista harmadik helyét foglalják el. A pályakezdő informatikusok és villamosmérnökök pedig átlagosan 5080 dollárt, vagyis 1 millió 120 ezer forintot vihetnek haza minden hónapban. Melyik diplomával lehet a legtöbbet keresni külföldön? Összefoglalónkat itt olvashatod.

Hozzászólások

„Pontosan tudtam, milyen úgy várni a tanévkezdést, hogy nincs pénz füzetre vagy írószerekre” – Kőszegi Krisztián az iskolakezdési támogatásról

Az Országgyűlés alelnöke megköszönte a KDNP-s Juhász Hajnalkának, hogy bocsánatot kért a gyermekvédelemben történtekért, de elmondta: a hátrányos helyzetű gyerekeket cserben hagyta az előző kormány. "Nem árulok el nagy titkot: egy szegény, de szerető nagy családban nőttem fel nyolc testvérem mellett. Pontosan tudtam, milyen úgy várni a tanévkezdést, hogy nincs pénz füzetre vagy írószerekre" - kezdte hozzászólását.

Ilyen feltételek mellett kapnák vissza a pedagógusok a sztrájkjogukat a benyújtott törvényjavaslat alapján

Gyerekfelügyeletet, étkeztetést és az érettségizők felkészítését is biztosítani kellene sztrájk idején a köznevelési törvény módosítását célzó javaslat szerint. A tervezet ugyan a pedagógusok sztrájkjogát korlátozó akadályok megszüntetését ígéri, de részletesen meghatározza azt is, milyen feltételek mellett lehetne munkabeszüntetést tartani.

„Több mint száz óra pluszmunkáért bruttó 17 ezer forint járt” – így érzékeltette a pedagógusok túlzott adminisztrációs terheit Müller Anna

A pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztéséről szóló törvényjavaslat záróvitáját tartották kedden a parlamentben. Bár az előterjesztéshez egyetlen módosító javaslat sem érkezett, a vitában így is ütköztek az álláspontok. A kormánypárt továbbra amellett érvelt, hogy a felfüggesztéssel a túlzott adminisztrációs terhek szűnnek meg, az ellenzék az alternatíva hiányát hangsúlyozta.

Megszavazta az Országgyűlés a TÉR felfüggesztését

A pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztéséről szóló törvényjavaslat záróvitáját július 7-én, kedden tartották a parlamentben. Müller Anna tiszás képviselő szerint több mint száz óra pluszmunkát okozott a tanároknak a rendszer.