Szeretnék jelentkezni egy osztrák egyetemre is: ha bekerülök egy magyarországi intézménybe, van arra lehetőség, hogy egy évet halasszak és Ausztriában elkezdjem az egyetemet? Ha ott nem tudok helytállni, tanulhatok itthon azon a helyen, ahová felvettek?
A jogszabályok alapján először csak az első félév sikeres teljesítése után halaszthattok, kivéve, ha az adott intézmény tanulmányi és vizsgaszabályzata máshogy rendelkezik.
A tanulmányaitok alatt többször is szüneteltethetitek a jogviszonyotokat, egyszerre maximum két félévre. A passzív félévek alatt a diákigazolványotokat nem tudjátok érvényesíteni, így a kedvezményekre nem vagytok jogosultak.