A nap kérdése: felvettek az egyetemre, már az első félévben is halaszthatok?

Lehet-e halasztani az egyetemen már az első félévben? Hány szemesztert hagyhattok ki egyszerre? Újabb olvasói kérdésre válaszoltunk.

  • Eduline
MTI Fotó: Krizsán Csaba

Szeretnék jelentkezni egy osztrák egyetemre is: ha bekerülök egy magyarországi intézménybe, van arra lehetőség, hogy egy évet halasszak és Ausztriában elkezdjem az egyetemet? Ha ott nem tudok helytállni, tanulhatok itthon azon a helyen, ahová felvettek?

A jogszabályok alapján először csak az első félév sikeres teljesítése után halaszthattok, kivéve, ha az adott intézmény tanulmányi és vizsgaszabályzata máshogy rendelkezik.

A tanulmányaitok alatt többször is szüneteltethetitek a jogviszonyotokat, egyszerre maximum két félévre. A passzív félévek alatt a diákigazolványotokat nem tudjátok érvényesíteni, így a kedvezményekre nem vagytok jogosultak.

Továbbtanulás külföldön?

Cikkeinkkel megismerhetitek a külföldi felsőoktatási-felvételi rendszereket: Németország, Ausztria, Skócia, Dánia, Norvégia, Írország

Hozzászólások

Átláthatatlan, bürokratikus, nehezen érthető – lesújtó véleményt mondtak a hallgatók az egyetemi ösztöndíjrendszerről

A hallgatók szerint nehéz eligazodni az egyetemi ösztöndíjak és támogatások rendszerében: bonyolultak a szabályok, rövidek a határidők, sokszor pedig azt sem tudják, hol találják meg a szükséges információkat. Egy friss kutatás szerint egyetlen egyértelműen pozitív vélemény sem érkezett a hallgatói juttatásokkal kapcsolatos tájékoztatásról, illetve az is kiderül, hogy a diákok nagyobb állami szerepvállalást várnának el megélhetésük biztosításában.