Brit vagy amerikai egyetemre mennél? Ezeket mindenképp el kell majd olvasnod

Angol nyelvterületen ezek a legfontosabb könyvek a felsőoktatásban.

  • Eduline

Az Open Syllabus Project összegezte az elmúlt 15 év elvárásait az angol nyelvű egyetemeken, és összeállította a legfontosabb kötelező olvasmányok listáját.

Az első helyezett Magyarországon kevésbé ismert, de aki angol nyelven jól szeretne írni, annak kötelező William Strunk 1920-ban kiadott The Elements of Style című műve.

A második helyezett mű, Platón Állam című szerzeménye már az egyetemes kultúra része, a bronzérmes pedig Marx és Enges közös írása, a Kommunista kiáltvány.

A teljes listát itt találjátok.

(QZ)

Hozzászólások

Müller Anna szerint a pedagógusok értékelésének osztálytermi megfigyelésre és többforrású visszajelzésre kell épülnie

A keddi parlamenti vitában az ellenzék legfőbb kritikája a pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztésével kapcsolatban az volt, hogy a jelenlegi rendszert úgy állítanák le, hogy egyelőre nem látható, pontosan mi lép a helyére. Lannert Judit szerint ugyanakkor már a nyáron széles körű szakmai egyeztetés kezdődik az új modell kidolgozásáról, Müller Anna pedig felszólalásában azt részletezte, milyen szempontok mentén lenne érdemes újragondolni a pedagógusok értékelését.

Csak bruttó 3045 forint jár egy emelt érettségi kijavításáért a tanároknak, az újraérettségizők viszont 81 ezer forintot fizetnek

Az emelt szintű érettségik javításának díjazását bírálta keddi parlamenti felszólalásában Müller Anna, a Tisza Párt képviselője. A matematika-kémia tanár szerint miközben az Oktatási Hivatal évről évre nehezen talál elegendő vizsgáztatót az emelt szintű vizsgákhoz, a dolgozatok javításáért járó díjazás továbbra is rendkívül alacsony.