Botrányt okozott a diákhiteles reklámfilm, letiltották

Komoly felháborodást váltott ki a Diákhitel Központ legújabb reklámfilmje, melyben a bírálatok szerint a szervezet...

  • Eduline
Diákhitel. Kiverte a biztosítékot az új reklám
Stiller Ákos

Komoly felháborodást váltott ki a Diákhitel Központ legújabb reklámfilmje, melyben a bírálatok szerint a szervezet arra buzdította a fiatalokat, hogy ne dolgozzanak, hiszen élhetnek diákhitelből is. A szervezet szerint nem ez volt a cél, de másfél hét után letiltotta a filmet - írja a hvg.hu.

A videó az interneten nem található, a cselekmény röviden arról szólt, hogy egy fiatal párt reggel hatkor egy vekkerre ébred, a fiú felkel, a lány pedig megkérdezi, hová megy. A fiú azt mondja, dolgozni, mire a lány visszakérdez, hogy minek, hiszen már van diákhitele. A fiú erre visszafekszik aludni. (Lány: Hová mész? Fiú: Dolgozni. Lány: Minek, hisz már van diákhiteled.)

A Diákhitel Központ a hvg.hu megkeresésére azt válaszolta, a reklámfilm üzenete nem a munkavállalás ellen irányult. Arra próbált rámutatni, hogy a diákhitel jelentősen megkönnyíti a hétköznapok terheit, és lehetőséget biztosít arra, hogy a fiataloknak ne kelljen a tanulás rovására, a tanulás helyett munkát végezniük; így támogatja a Diákhitel a későbbi sikeres munkavállaláshoz szükséges tanulmányokat – fogalmaz a szervezet. A cikk folytatását a hvg.hu-n olvashatjátok el.

Hozzászólások

Nem minden iskolában emelkedett 10 százalékkal a pedagógusok fizetése

A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete szerint központi számítási hiba miatt nem volt megfelelő fedezete a pedagógusok idei, 10 százalékos béremelésének. Bár a kormány utólag korrigálta az előirányzatot, a szakszervezet úgy látja: a késlekedés miatt az emelés egy része nem egységesen valósult meg. Voltak olyan iskolák, ahol a rendelettel ellentétben nem érte el a 10 százalékot a béremelés.

OKM: mikor lesznek 2026-ban?

A digitális országos kompetenciamérést az iskoláknak 2026. március 23. és 2026. május 29. között kell lebonyolítani a Hivatal által meghatározott ütemezés szerint.