Botrányos felirat miatt szégyenkezik az elitegyetemen

„Így úszd meg a börtönt, ha megerőszakolsz valakit” – ezt írta valaki a Miami University egyik férfimosdójának...

  • Eduline
Nagy erőkkel nyomoznak a vécéajtóra ragasztott cetli alkotója után
blackmediascoop.com

„Így úszd meg a börtönt, ha megerőszakolsz valakit” – ezt írta valaki a Miami University egyik férfimosdójának ajtajára ragasztott papírra, alatta pedig tíz pontban felsorolta, mit is kell tennie az elkövetőnek, ha nem akar rendőrkézre kerülni. Az eset hatalmas botrányt kavart az Egyesült Államokban – számolt be a Huffington Post.

A tanácsok között szerepel többek között, hogy az áldozatot nyugtatóval kell elkábítani, hogy ne emlékezzen semmire, de a fojtogatás és a késelés is szerepel a pontok között.

Az adatok szerint 2009 óta a Miami Universityről összesen 29 bejelentés érkezett nemi erőszakról, és valószínűleg számos további esetre nem derült fény. Az egyetemen megerősítették a rendőri jelenlétet. Szexre kényszerítette csoporttársát egy másodéves hallgató – az esetről itt olvashattok bővebben.

Hozzászólások

Pukli István: „A pedagógus sok mindenre jó, ezért minden rá is marad”

„A magyar tanárok kevesebbet dolgoznak, mint a németek.” „Kevesebb gyerek jut egy pedagógusra, mint Nyugat-Európában.” „A minőségbiztosítás a szakmai színvonalat szolgálja.” Az elmúlt másfél évtizedben a magyar oktatáspolitikát kísérő kormányzati kommunikáció visszatérően ilyen állításokra épült. A mondatok mögött valóban vannak statisztikák, összehasonlítások és mérhető mutatók. A probléma inkább az, hogy ezek önmagukban nagyon keveset mondanak el arról, hogyan működik valójában egy iskola, és milyen terhek nehezednek ma a pedagógusokra.

A Rubovszky Rita által korábban vezetett iskolát ért bántalmazási vádakra reagált a fenntartó: „Ajtónk nyitva áll azok előtt, akiket sérelem ért”

Közleményben reagált a Patrona Hungariae Katolikus Iskolaközpontot ért vádakra a fenntartó Boldogasszony Iskolanővérek magyar tartományának főnöknője. Lobmayer M. Judit azt írta, hogy nyitottak a párbeszédre azokkal a volt diákokkal, akik sérelmekről és bántalmazó iskolai légkörről számoltak be az elmúlt hetekben.

Szó sem volt a mindennapos testnevelés megszüntetéséről – Lannert Judit szerint a jelenlegi rendszert kell átgondolni

Sok iskolában folyosón, udvaron vagy akár tanteremben tartják a testnevelésórákat, gyakran megfelelő infrastruktúra és átöltözési lehetőség nélkül – erről is beszélt Lannert Judit az Országgyűlés keddi ülésén. A miniszter szerint nem a mindennapos testnevelés megszüntetéséről van szó, hanem arról, hogy a jelenlegi rendszert át kell gondolni.