A nap videója: ösztöndíjat kapott a zseniális hajléktalan zongorista

Nagyot robbant YouTube-on a hajléktalan zongorista videója, a férfi most több mint nyolcmillió forint értékben kapott ösztöndíjat a michigani Spring Arbor Universitytől.

  • Eduline

Az ötvenegy éves Donald Gould a floridai Sarasota utcáján játszotta el gyönyörűen a Styx "Come Sail Away" című számát, a róla készült videót pedig csaknem tízmillióan látták a YouTube-on. Gould tengerészgyalogosként szolgált, azelőtt pedig zeneelméletet tanult az egyetemen, ahol a pikolótól a tubáig mindenféle hangszeren játszott, de a túl magas tandíj miatt még a diplomája megszerzése előtt kimaradt az egyetemről - írja a Buzzfeed.

Gould körülbelül hat-hét éve él az utcán, a felesége 1998-as halála után kezdődött az életében egy nehezebb időszak, amely végül idáig vezetett. A sarasotai videó azonban hatalmas siker lett, a férfivel még a korábbi egyeteme, a michigani Spring Arbor University is felvette a kapcsolatot, hogy egy 30 ezer dolláros, azaz körülbelül nyolcmillió forint értékű ösztöndíjat ajánljon fel neki.

"Keresztény egyetemként nem volt nehéz az ösztöndíj mellett döntenünk" - nyilatkozta az egyetem nevében az USA Todaynek Malachi Crane felvételi és marketing igazgatóhelyettes. "Tudjuk, hogy Donald olyan zenei ajándékkal rendelkezik, amellyel képesek vagyuk megváltoztatni mások életét." Az ösztöndíjjal lehetővé teszik, hogy Gould befejezze a tanulmányait, sőt kirendeltek mellé egy keresztény életvezetési tanácsadót, illetve beiratták egy rehabilitációs klinikára is, így "megkapja a segítséget ahhoz, hogy a helyes úton maradjon" - tette hozzá Crane.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Hozzászólások

A tantestület nem támogatta, Lannert Judit mégis kinevezte a csömöri iskolaigazgatót – a polgármester a döntés visszavonását kéri

Júniusban még úgy tűnt, húsz év után távozik a Csömöri Mátyás Király Általános Iskola igazgatója. A pedagógusok többsége nem támogatta Bátovszky János újabb vezetői megbízását, az oktatási miniszter először nem is nevezte ki, augusztusban azonban megváltoztatta korábbi döntését. Bátovszky végül újabb egy évre maradhat az iskola élén. A döntés ellen az önkormányzat, szülők és pedagógusok is tiltakoznak.

Mik azok a metakognitív képességek – és tanítani kell-e őket?

A pedagógiai szakirodalomban egyre gyakrabban találkozunk a „metakognitív képességek” kifejezéssel. A fogalom egyszerűen azt jelenti, hogy képesek vagyunk figyelni és irányítani saját gondolkodásunkat és tanulásunkat. Észrevesszük, ha valamit nem értünk, megpróbáljuk kitalálni, hogyan juthatunk tovább, ellenőrizzük, hogy sikerült-e, és ha szükséges, változtatunk.