Ekkor kezdődik és eddig tart a tavaszi szünet a legnagyobb egyetemeken

A közoktatásban és a szakképzésben tanulók diákok mellett az egyetemistáknak is jár a pihenés. A legtöbb magyar egyetemen már elkezdődött, vagy a napokban kezdődik a tavaszi szünet, a hallgatóknak azonban jellemzően korábban vissza kell térniük az egyetemi padokba. Mutatjuk, mettől meddig tart a tavaszi szünet a legnagyobb egyetemeken.

  • Székács Linda

A felsőoktatási intézményekre nem vonatkozik a kormány által megszabott tanév rendje, hiszen autonóm intézményekként a tanév fontos eseményeiről és dátumairól - mint például a szünetek időpontjai (vagy hogy egyáltalán tartanak-e valamilyen tanévközi szünetet) - maguk dönthetnek. Éppen emiatt, bár a köznevelésben tanulók egészen március 28-tól április 7-ig pihenhetnek otthon, és legközelebb csak április 8-án kell iskolába menniük, az egyetemistáknak jellemzően rövidebb a tavaszi pihenője, aminek időpontjai egyetemenként különbözhetnek is.

Mutatjuk a dátumokat:

  • Eötvös Loránd Tudományegyetem - 2024. március 27. – április 2.
  • Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem - 2024. március 28. és április 2–5.
  • Budapesti Gazdasági Egyetem (PSZK) - 2024. március 25-30.
  • Budapesti Corvinus Egyetem 2024. március 25-28.
  • Pázmány Péter Katolikus Egyetem - 2024. március 28.- április 1.
  • Károli Gáspár Református Egyetem - 2024. március 25-28.
  • Szegedi Tudományegyetem - 2024. március 28. – 2024. április 2.
  • Debreceni Egyetem (BTK) - 2024. április 2-5.
  • Pécsi Tudományegyetem (BTK) - 2024. április 2-5.
  • Miskolci Egyetem - 2024. március 28. - április 3.
  • Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem - 2024. március 29. - április 1.
  • Pannon Egyetem - 2024. március 29. – április 2.
  • Széchenyi István Egyetem - 2024. március 29. - április 1.

A köznevelésben és a szakképzésben is eltér az időtartam

Nemcsak az egyetemeken, de a köznevelésben és a szakképzésben tanulók számára is különböző a tavaszi szünet időpontja. Míg ugyanis a közoktatásban tanulók számára a tavaszi szünet 2024. március 28-tól április 7-ig fog tartani, a szakképzésben tanulók 2024. március 27-től (szerdától) 2024. április 3-ig (szerdáig) pihenhetnek otthon.

Arról, hogy miért különböző az időpont, ebben a cikkünkben olvashattok:

 

Hozzászólások

„Olyan emberekre van szükség, akik egy kicsit másképp ketyegnek tanárként”

Az a kérdés, hogy milyen tanárokra van szükség az iskolákban, első látásra egyszerűnek tűnik. A legtöbben azt válaszolnák: jól képzett, elkötelezett, a tantárgyukat szerető pedagógusokra. Mindez természetesen igaz. Mégis, ha végignézünk azokon az iskolákon, amelyek hosszabb időn keresztül képesek voltak valódi változást létrehozni, azt látjuk, hogy valami más is közös bennük. Vélemény.

PDSZ a tanárok „feketelistázásáról”: előrelépés a törvénytervezet, de a tankerületek meghatározó szerepe lényegében megmaradt

A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete szerint önmagában nem jelent megoldást, hogy a minisztérium a Tanítanék Mozgalmat kérte fel a „feketelistázott” pedagógusok ügyeinek összegyűjtésére. A szakszervezet úgy véli, a probléma rendszerszintű, ezért nem egyedi esetek kivizsgálására, hanem a döntési mechanizmus átalakítására lenne szükség.

Hogyan tudsz belépni a Neptunra, ha most vettek fel egyetemre?

Számtalan mém és legenda kering a Neptunról, ami mégiscsak az egyetemisták legfontosabb felülete. A platform sok hallgató örömére 2025-ben megújult, és jóval átláthatóbb, mint a látszólag 2008-ból ránk maradt elődje. Mutatjuk, hogyan tudsz belépni, és mire tudod használni!