Tűz volt a Műszaki Egyetem laboratóriumában

December 14-én kora reggel tűz ütött ki a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem (BME) felületfizikai laboratóriumában. Egy ember súlyosan megsérült.

A BME együttműködve a katasztrófavédelemmel vizsgálatot indított a reggeli tűzeset okainak és körülményeinek kivizsgálására - közölte az egyetem kommunikációs igazgatósága az MTI-vel.

A tájékoztatás szerint egy vákuumtechnikai eszköz tisztítása során tűz ütött ki. A tűzjelzésre a BME biztonsági szolgálatának munkatársai azonnal a helyszínre siettek. A tüzet eloltották, a helyiségben dolgozó munkatársat elsősegélyben részesítették, és riasztották a mentőket.

A tűzesetben egy dolgozó súlyosan megsérült, őt jelenleg kórházban ápolják.

 

 

Hozzászólások

Ingyenes próbaérettségi 2026: az összes feladatlap és megoldókulcs egy helyen

Február 14-én több száz diák írta meg a Studium Generale próbaérettségijét az ország több pontján. A diákok matekból, történelemből és pénzügyi-számvitel ügyintézésből mérettethették meg magukat közép- és emelt szinten is az éles érettségi vizsgához hasonló szituációban. Mutatjuk a feladatlapokat és a megoldókulcsokat, ha lemaradtatok a próbavizsgáról, de otthon tesztelnétek a tudásotokat.