A héten lejárnak a diákigazolványok, ha nem érvényesítitek, komoly büntetések jöhetnek

Ha egyetemisták vagytok, és hajlamosak a halogatásra, akkor most tényleg eljött az ideje annak, hogy diákigazolvány matricát frissítsetek.

  • Eduline

Az őszi félév matricái március 31-ig érvényesek, érdemes azonban minél hamarabb felkeresni az illetékes hallgatói ügyfélszolgálatot, hogy elkerüljétek a tömeget.

Komoly bírságok vannak, ha lejárt igazolvánnyal utaztok

Nem érdemes bliccelni, mert komoly bírságot kaphattok, ha lejárt igazolvánnyal vesztek például diákbérletet vagy diákjegyet: a BKK pótdíja ugyanis 25 ezer forint (a helyszínen "csak" 12 ezer), a MÁV esetében pedig a jegy árán felül 8 ezer forintot kell fizetnetek, ha lejárt igazolvánnyal utaztok.

Az egyetemen minden félévben kell egy új matrica

Az egyetemi diákigazolványokat félévente kell érvényesíteni, ezt általában a hallgatói ügyfélszolgálaton tehetitek meg. Előfordulhat, hogy van lehetőség arra is, hogy postai úton érvényesítsétek a kártyát, ekkor azonban – egyetemtől függően – a postai költségeket nektek kell állnotok.

 

Hozzászólások

Pukli István: „A pedagógus sok mindenre jó, ezért minden rá is marad”

„A magyar tanárok kevesebbet dolgoznak, mint a németek.” „Kevesebb gyerek jut egy pedagógusra, mint Nyugat-Európában.” „A minőségbiztosítás a szakmai színvonalat szolgálja.” Az elmúlt másfél évtizedben a magyar oktatáspolitikát kísérő kormányzati kommunikáció visszatérően ilyen állításokra épült. A mondatok mögött valóban vannak statisztikák, összehasonlítások és mérhető mutatók. A probléma inkább az, hogy ezek önmagukban nagyon keveset mondanak el arról, hogyan működik valójában egy iskola, és milyen terhek nehezednek ma a pedagógusokra.

A Rubovszky Rita által korábban vezetett iskolát ért bántalmazási vádakra reagált a fenntartó: „Ajtónk nyitva áll azok előtt, akiket sérelem ért”

Közleményben reagált a Patrona Hungariae Katolikus Iskolaközpontot ért vádakra a fenntartó Boldogasszony Iskolanővérek magyar tartományának főnöknője. Lobmayer M. Judit azt írta, hogy nyitottak a párbeszédre azokkal a volt diákokkal, akik sérelmekről és bántalmazó iskolai légkörről számoltak be az elmúlt hetekben.

Mozgáskorlátozott embereknek fejlesztett videójáték-kontrollert egy magyar diák – fődíjat nyert vele egy rangos amerikai versenyen

Sokan természetesnek veszik, hogy egy videójáték elindításához csak kézbe kell venni a kontrollert. Mozgáskorlátozott emberek milliói számára azonban ez sokszor egyáltalán nem magától értetődő. Ezen változtatna Vida Ákos, aki olyan speciális, kontrollerre csatlakoztatható eszközt fejlesztett, amellyel akár egy kézzel vagy fejmozgással is lehet játszani. Találmányával az egyik legrangosabb amerikai innovációs versenyen is elindult, ahol végül a 15 ezer dolláros fődíjat is elnyerte.