Komoly leépítés jön a Nemzeti Közszolgálati Egyetemen

Az egyetem rektora hétfőn küldött erről köremailt, az érintettek a napokban kapják meg a tájékoztatókat.

  • Eduline

Az egyetem a Telex kérdésére megerősítette: 37 munkatárstól válnak meg. Az oldal szerint a rektor „a közelmúltban bekövetkezett nemzetközi események okozta gazdasági helyzetben megnövekedett költségek által előidézett nehézségekkel” indokolta a lépést.

Az érintett kollégák várhatóan 2023. január 12-éig kézhez kapják az őket érintő döntésről született tájékoztatókat - írja az egyetem a lap megkeresésére.

A folyamatot várhatóan február 20-23. napján fogják lezárni. Az intézmény azt ígérte, hogy addig és azt követően is minden támogatást és segítséget megadnak az érintett dolgozóknak. A tájékoztatás szerint a távozók a jogszabályban garantált juttatásaikat meg fogják kapni.

Hozzászólások

A tantestület nem támogatta, Lannert Judit mégis kinevezte a csömöri iskolaigazgatót – a polgármester a döntés visszavonását kéri

Júniusban még úgy tűnt, húsz év után távozik a Csömöri Mátyás Király Általános Iskola igazgatója. A pedagógusok többsége nem támogatta Bátovszky János újabb vezetői megbízását, az oktatási miniszter először nem is nevezte ki, augusztusban azonban megváltoztatta korábbi döntését. Bátovszky végül újabb egy évre maradhat az iskola élén. A döntés ellen az önkormányzat, szülők és pedagógusok is tiltakoznak.

Mik azok a metakognitív képességek – és tanítani kell-e őket?

A pedagógiai szakirodalomban egyre gyakrabban találkozunk a „metakognitív képességek” kifejezéssel. A fogalom egyszerűen azt jelenti, hogy képesek vagyunk figyelni és irányítani saját gondolkodásunkat és tanulásunkat. Észrevesszük, ha valamit nem értünk, megpróbáljuk kitalálni, hogyan juthatunk tovább, ellenőrizzük, hogy sikerült-e, és ha szükséges, változtatunk.