Fejenként 10 ezer dollárnyi diákhitel elengedését tervezi a Fehér Ház

Joe Biden amerikai elnök fejenként 10 ezer dollárnyi diákhitel elengedését tervezi mindazon amerikaiak számára, akik legfeljebb 150 ezer dollárt kerestek 2021-ben - jelentette a The Washington Post pénteken.

  • Eduline/MTI

A cikk szerint a terv véglegesítését több hónapos kormányzati belső egyeztetés előzte meg, mivel a döntés több tízmillió olyan amerikait érint, akinek jelentős diákhitel-tartozása van - fejtette ki három fehér házi tisztségviselő, aki részt vett az egyeztetésekben.

Biden elnök az alma matere, a Delaware-i Egyetem hétvégi diplomaosztó ünnepségén szerette volna nyilvánosságra hozni a jó hírt, de a Texas állambeli Uvalde kisváros általános iskolájában kedden végrehajtott lövöldözés miatt elhalasztották az elnöki bejelentést.

Hozzászólások

A tantestület nem támogatta, Lannert Judit mégis kinevezte a csömöri iskolaigazgatót – a polgármester a döntés visszavonását kéri

Júniusban még úgy tűnt, húsz év után távozik a Csömöri Mátyás Király Általános Iskola igazgatója. A pedagógusok többsége nem támogatta Bátovszky János újabb vezetői megbízását, az oktatási miniszter először nem is nevezte ki, augusztusban azonban megváltoztatta korábbi döntését. Bátovszky végül újabb egy évre maradhat az iskola élén. A döntés ellen az önkormányzat, szülők és pedagógusok is tiltakoznak.

Mik azok a metakognitív képességek – és tanítani kell-e őket?

A pedagógiai szakirodalomban egyre gyakrabban találkozunk a „metakognitív képességek” kifejezéssel. A fogalom egyszerűen azt jelenti, hogy képesek vagyunk figyelni és irányítani saját gondolkodásunkat és tanulásunkat. Észrevesszük, ha valamit nem értünk, megpróbáljuk kitalálni, hogyan juthatunk tovább, ellenőrizzük, hogy sikerült-e, és ha szükséges, változtatunk.