Itt a friss egyetemi világrangsor, nagyot javított az ELTE

Hetvennégy helyet javítva a világ 517. legjobb egyeteme lett a CWUR 2022/23-as értékelése szerint az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE), ezzel a világ legjobb felsőoktatási intézményeinek legfelső 2,7%-ában szerepel.

  • Eduline

Hétfőn hozták nyilvánosságra a CWUR 2022/23-as felsőoktatási rangsorának eredményeit. A Center for World University Rankings 2012 óta rangsorolja a világ felsőoktatási intézményeit az oktatás színvonala, a végzettek elhelyezkedési lehetőségei, az oktatói kiválóság, a magasan jegyzett publikációk és az idézettség alapján. A 2022/23-as felmérésben csaknem 20 ezer egyetemet vizsgáltak, közülük a ranglistán a világ 2000 legjobb képzőhelye szerepel – írja közleményében az ELTE.

Az Eötvös Loránd Tudományegyetem 74 helyet javítva tavalyi eredményén a világranglista 517. helyét szerezte meg, ezzel a világ egyetemeinek legfelső 2,7%-ához tartozik, az európai mezőnyben a 213. helyen szerepel.

Az ELTE megelőzte a rangsorba szintén bekerült Semmelweis Egyetemet (673), a Szegedi Tudományegyetemet (679), a Debreceni Egyetemet (717), a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemet (931) illetve a Pécsi Tudományegyetemet (1135).

Az egyetem az idei eredményével pedig olyan intézményekkel került egy kategóriába, mint a veronai, a zágrábi és a szentpétervári egyetem, az École normale supérieure de Lyon, a kínai Jiangsu Egyetem vagy az egyesült államokbeli Boston College.

Hozzászólások

Csömör polgármestere szerint tanárok távozásához vezethet a leszavazott igazgató kinevezése, a minisztérium magyarázatát pedig vitatja

Egy hónapon keresztül az igazgatóhelyettes intézte a Csömöri Mátyás Király Általános Iskola ügyeit, miután a tantestület nem támogatta a korábbi igazgató pályázatát. A minisztérium végül mégis Bátovszky Jánost bízta meg újabb egy évre az iskola vezetésével. A döntés ellen Fábri István polgármester is felszólalt, és levélben kérte annak visszavonását. Most az Eduline-nak azt is elmondta, hogy az igazgató kinevezésének körülményei szerinte ellentmondanak a minisztérium korábbi magyarázatának.

@eduline.hu

5 fontos kifejezés, ami a mindennapjaitok része lesz az egyetemen #egyetem #eduline #collegelife #magyartiktok #fy

♬ eredeti hang - eduline.hu

Kötelező részt venni a hétvégén tartott évnyitón?

A válasz nem egyszerű igen vagy nem. Az iskolakezdés közeledtével több család számára is kellemetlen meglepetést jelenthet, ha az iskola hétvégén tartja meg a tanévnyitó ünnepséget. Felmerül a kérdés, hogy kötelezhető-e egy diák arra, hogy pihenőnapon is megjelenjen az iskolában?