Alig van olyan hallgató, aki nem dolgozik az egyetem mellett
10 egyetemistából mintegy 8-nak munkája is van amellett, hogy tanul is.
Az eset még 2020-ban történt Angliában, a lány úgy tudta, megbukott egy vizsgán, miután tévesen közölték vele az eredményt.
A Cardiff University bocsánatot kért volt hallgatójuk, Mared Foulkes családjától - írta meg a BBC. Mared 2020 márciusában megbukott az egyik gyakorlati vizsgáján másodévesként, de egy hónappal később sikeresen javított.
Azonban 2020. július 8-án kapott egy automata e-mailt, amelyben csak az eredeti vizsgajegye, a bukás volt feltüntetve. Az egyetem levele azt is közölte, így nem folytathatja a tanulmányait harmadik évfolyamon. Mared aznap este öngyilkos lett.
Bár a Cardiff University rektorhelyettese, Colin Riordan professzor azt mondta, hogy akkoriban a helyes eljárást követték - ami azt jelenti, hogy a pótpontokat csak később erősítették meg -, most elnézést kértek. Sőt jelezték, azóta kiküszöbölték a rendszerben a félreértési lehetőséget ,és minden vizsgaeredményt egyidejűleg küldenek ki.
Az egyetem vezetősége azt is mondta, hogy felállítottak egy csoportot, amely az eredményközlő levelek hangnemével és nyelvezetével foglalkozik, valamint gondoskodtak arról is, hogy a hallgatók megfelelő támogatást kapjanak hasonló esetekben, ha szükségük van rá.
Hozzátették azt is, hogy az egyetemnek fontolóra kellene vennie a bristoli rendszer bevezetését, ott ugyanis a hallgatók beleegyezhetnek abba, hogy az intézmény felvegye a kapcsolatot a szüleikkel vagy egy kijelölt személlyel, ha úgy ítélik, hogy a hallgatónak mentális problémái vannak.
Ha úgy érzed, segítségre van szükséged, hívd a krízishelyzetben lévőknek 24 év alattiaknak rendszeresített, ingyenesen hívható 116-111 telefonszámot! Ha egy 24 év alatti fiatalért aggódsz, akkor keresd a Kék Vonal felnőttek számára fenntartott segélyvonalát, a 116-000-át. Amennyiben másvalakiért aggódsz, ezt az oldalt érdemes megnézned, vagy keresd meg a Kék Vonal alaptíványt online.
10 egyetemistából mintegy 8-nak munkája is van amellett, hogy tanul is.
Még mintegy három hét van hátra a 2025/2026-os tanévből, de már most sok iskolában 30-33 fokos tantermekben írják az utolsó témazárókat a diákok. A szellőztetés, a sötétítő, és a kereszthuzat a helyzeten nem sokat segít, klíma a visszajelzések alapján csak kevés helyen van. Ráadásul jogszabályok nem foglalkoznak azzal, hogy legfeljebb hány fok lehet a tanteremben.
Fontos kérdésre válaszolunk.
Miután tárgyalt a magyar kormánnyal, Ursula von der Leyen többek között azt is bejelentette, hogy a magyar egyetemisták ismét részt vehetnek az Erasmusban a következő tanévtől.
A miniszterelnök szerint ez nem azt jelenti, hogy a hazai, modellváltott felsőoktatási intézmények állami gyámság alá kerülnek.
A vezetőváltás egybeesik azzal, hogy a kormány felülvizsgálná a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működését. A KK azt közölte, hogy tudomásul veszik a vizsgálatot elrendelő kormányzati döntést, és minden segítséget megadnak az ellenőrzésekhez.
Az idei évben közel 450 iskolaigazgatói megbízás jár le, a következő hetekben pedig döntések születnek arról, kik vezetik majd ezeket az intézményeket szeptembertől. Lannert Judit oktatási és gyermekügyi miniszter bejelentette, hogy a jövőben ismét szerepet kapnak a tantestületek az igazgatói pályázatok véleményezésében.