A MOME kötelezővé tette a koronavírus elleni oltást, az egyetem hibrid oktatásra állt át

Kötelezővé tette dolgozói számára a koronavírus elleni oltást a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem, amely hibrid oktatásra tér át, online tartják meg az értékeléseket, a vizsgákat és a nyílt napot. A campuson emellett hétfő óta maszkot kell viselni.

  • Szabó Fruzsina

A rektori-kancellári utasítás alapján a MOME campusának belső tereiben hétfő óta kötelező a maszkviselés,  és„minden olyan órát áthelyeznek online platformra, amely jelentős minőségromlás nélkül megvalósítható az online térben” – írják közleményükben.

Hozzáteszik: a féléves munkákat értékelő szakmai fórumokat és kiállítást („Kipakolás”) online szervezik meg, ahogy a november 26-i nyílt napot is.

„Egyhangú döntésként a MOME kötelezővé tette a SARS-CoV-2 koronavírus elleni védőoltás felvételét azon munkavállalói körében, akiknél ez igazolható egészségügyi kockázattal nem jár. Az egyetem munkavállalóinak 2021. december 31-ig kell igazolni a védőoltás felvételét, melyet megtehetnek személyesen, illetve elektronikus úton is” – írják.

Aki december 31-ig nem igazolja az oltottságot, azt ismét felszólítják, 30 napos türelmi időt kap. Ha akkor sem oltatja be magát, az egyetem dönt a fizetés nélküli szabadság elrendeléséről, maximum egyéves időtartamra. „ Amennyiben a fizetés nélküli szabadság időszaka sem veszi fel az oltást a kolléga, a szabadság maximális időtartamának lejárta után a munkaviszony megszűnik” – teszik hozzá.

Hozzászólások

A tantestület nem támogatta, Lannert Judit mégis kinevezte a csömöri iskolaigazgatót – a polgármester a döntés visszavonását kéri

Júniusban még úgy tűnt, húsz év után távozik a Csömöri Mátyás Király Általános Iskola igazgatója. A pedagógusok többsége nem támogatta Bátovszky János újabb vezetői megbízását, az oktatási miniszter először nem is nevezte ki, augusztusban azonban megváltoztatta korábbi döntését. Bátovszky végül újabb egy évre maradhat az iskola élén. A döntés ellen az önkormányzat, szülők és pedagógusok is tiltakoznak.

Mik azok a metakognitív képességek – és tanítani kell-e őket?

A pedagógiai szakirodalomban egyre gyakrabban találkozunk a „metakognitív képességek” kifejezéssel. A fogalom egyszerűen azt jelenti, hogy képesek vagyunk figyelni és irányítani saját gondolkodásunkat és tanulásunkat. Észrevesszük, ha valamit nem értünk, megpróbáljuk kitalálni, hogyan juthatunk tovább, ellenőrizzük, hogy sikerült-e, és ha szükséges, változtatunk.