TB-t és diákigazolványt kérnek a külföldön tanuló magyar hallgatóknak

A külföldön tanuló magyar hallgatókat tömörítő Hungarian Youth Association szerint az egyetemisták így könnyebben vállalnának itthon gyakornoki munkát.

  • Eduline

A Hungarian Youth Association azért kampányol, hogy azok a magyar diákok is rendelkezzenek hallgatói jogviszonnyal, akik külföldi egyetemen tanulnak - számolt be a szervezet Facebook-oldalán.

Így könnyebben tudnának Magyarországon gyakornoki munkát vállalni, nem kellene társadalombiztosítást fizetniük.

A külföldön tanuló magyar hallgatók itthon nincs biztosításuk, ezért ha szeretnének közfinanszírozott orvosi rendelésre járni, be kell fizetniük az egészségügyi szolgáltatási járulékot (ennek összege 2021-ben havi 8 ezer forint), ezzel külföldön az Európai Egészségbiztosítási Kártyához kapcsolódó ellátásokat is igénybe vehetik.

 

Hozzászólások
@eduline.hu

Március 11-én ismét a Kossuth térre vonultak a kulturális szféra dolgozói. A tüntetésen egy egyetemi tanárként is dolgozó restaurátort kérdeztünk arról, mennyit keres, milyen munkát végez nap mint nap, és hogyan lehet ebből a fizetésből megélni Budapesten. #kkdsz #kulturalisdolgozok #restaurator #kultura #beremeles

♬ original sound - eduline.hu