Szegeden chatbot segít a hallgatóknak, hogy ne gyűljön meg a bajuk a dátumokkal
Úgy tűnik, a papíralapú határidőnaplók, de lassan a naptáralkalmazások ideje is lejárhat, sőt az egyetem tanulmányi rendszerét sem kell majd rendszeresen frissítgetni, ha a RoboRobo nevű fejlesztőcég csevegőbotja beválik, amit a Szegedi Tudományegyetem hallgatói próbálhatnak ki először.
Eduline
A Messenger Órarend chatbotot a Szegedi Tudományegyetem által használt tanulmányi rendszerrel, a Neptunnal kötötték össze, így a felhasználók lekérdezhetik, hogy mikor milyen órájuk lesz, ahogy azt is, hogy mely napokon melyik vizsgán kell megjelenniük - írja a hvg.hu, majd hozzáteszik: mivel minden felhasználónak a saját óra- és vizsgarendjét jeleníti meg az algoritmus, ezért az első használatkor a szoftveren keresztül be kell jelentkezni a Neptunba.
A bot emellett az adott óra vagy vizsga helyszínét is megmutatja, illetve szükség esetén abban is tud segíteni, hogy odataláljon az illető. Fontos azonban, hogy a RoboRobo nevű fejlesztőcég újítása nem a szó klasszikus értelmében vett csevegőbot, ugyanis a szabadszavas kommunikáció helyett előre meghatározott szavakkal lehet munkára fogni a szoftvert.
A lap arra is felhívja a figyelmet, hogy a chatbot mindig este frissül, így aki napközben megváltoztatja például az egyik vizsgája időpontját, az másnap reggelre fogja az új dátumot látni a Messenger Órarendben.
Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!
Miután tárgyalt a magyar kormánnyal, Ursula von der Leyen többek között azt is bejelentette, hogy a magyar egyetemisták ismét részt vehetnek az Erasmusban a következő tanévtől.
Még mintegy három hét van hátra a 2025/2026-os tanévből, de már most sok iskolában 30-33 fokos tantermekben írják az utolsó témazárókat a diákok. A szellőztetés, a sötétítő, és a kereszthuzat a helyzeten nem sokat segít, klíma a visszajelzések alapján csak kevés helyen van. Ráadásul jogszabályok nem foglalkoznak azzal, hogy legfeljebb hány fok lehet a tanteremben.
A vezetőváltás egybeesik azzal, hogy a kormány felülvizsgálná a Klebelsberg Központ és a tankerületi központok működését. A KK azt közölte, hogy tudomásul veszik a vizsgálatot elrendelő kormányzati döntést, és minden segítséget megadnak az ellenőrzésekhez.
Nem megszüntetni, hanem radikálisan átalakítani szeretné a kormány a Klebelsberg Központot és a tankerületi rendszert – ez hangzott el a szerdai sajtótájékoztatón. A tervek szerint az iskolaigazgatók nagyobb önállóságot kapnának, az önkormányzatoknak és helyi közösségeknek pedig ismét lehetne beleszólásuk az iskolák működésébe.
Nem tervez a kormány kistelepülési iskolabezárásokat – erről beszélt Lannert Judit kedden az Országgyűlésben. A miniszter ugyanakkor arról is beszélt, hogy a demográfiai helyzet miatt hosszú távon át kell gondolni az iskolarendszer fenntarthatóságát. Szerinte vannak olyan járások Magyarországon, ahol évente már száz alatt van a megszülető gyerekek száma.
Az idei évben közel 450 iskolaigazgatói megbízás jár le, a következő hetekben pedig döntések születnek arról, kik vezetik majd ezeket az intézményeket szeptembertől.