Két tesztet kapnak majd ajándékba az angol egyetemisták karácsonyra

Közelednek az ünnepek és a karácsonyi szünet, úgyhogy az angol felsőoktatásban idén különös ajándék jár majd a hazautazóknak.

  • Eduline

Mi sem foglalja össze jobban a 2020-as év káoszát, minthogy az angol diákok idén karácsonyra két koronavírus-tesztet kapnak majd "ajándékba". A hallgatókat a tervek szerint három napos eltéréssel tesztelik majd, hogy a téli szünetben ne vigyék haza a vírust a családjuknak, ha esetleg megfertőzödtek - írja a BBC.

Első sorban azokat az egyetemistákat fogják tesztelni, akik a karácsonyi szünetben szeretnének hazamenni a szüleikhez. A nagy előkarácsonyi szűrések sok egyetemen már a jövő héten elkezdődnek.

Persze a tesztelések önkéntes alapon működnek majd, senkinek nem lesz kötelező - teszi hozzá az oldal -, és nem is minden egyetem ajánlja majd fel a lehetőséget.

Nyelvi apokalipszis: egy listányi szó lett az "év szava"

Olyan durva volt a 2020-as év, hogy még az általában tényleg egyszavas "év szava" díjat is egy komplett lista nyerte.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Hozzászólások

Pedagógusok, dolgozók a szakképzésről: „Nem diákbarát, nem oktatóbarát, pedagógiailag meg öngól”

Lannert Judit szerint a szakképzés „stabil alapokon áll”, ezt az állítást azonban sorra vitatták a bejegyzése alatt megszólaló pedagógusok és szakemberek, szerintük a rendszer ezer sebből vérzik. A technikumi tanulók túlterheltségét, a duális képzés hiányosságait, a centrumrendszer túlzott központosítását, a bürokratikus terheket és az ösztöndíjrendszer problémáit emelték ki.

Miklós György: „Olyan nagy különbségek vannak egyes iskolák között, hogy még egy 5-ös osztályzat sem mindenhol ugyanazt jelenti”

A Szülői Hang képviselője és Nahalka István oktatáskutató szerint a középiskolai felvételi rendszer, valamint a hat- és nyolcosztályos gimnáziumok körüli vita valójában a magyar közoktatás mélyebb problémáira mutat rá. Úgy vélik, a szelekció addig nem szüntethető meg, amíg jelentős különbségek vannak az iskolák között, és sok család azért próbál jobb hírű intézményt találni gyermekének, mert nem bízik a helyi iskola színvonalában.

Először díjazták azokat az iskolákat, amelyek a legtöbbet tesznek a diákok egészségéért

Tizenegy iskola nyerte el idén először az Egészségtudatos Iskola címet és a vele járó pénzjutalmat. A programot életre hívó szakemberek szerint a fiatalok egészségtudatos szemléletének kialakítása nemcsak a család és az egészségügy, hanem az iskolák felelőssége is, ezért azokat az intézményeket ismerték el, amelyek kiemelt figyelmet fordítanak tanulóik testi, lelki és mentális jóllétére.

„A nyolcosztályos általános iskola olyan, mint az egykulcsos adórendszer: a háttérben a különböző érdekek már rég szétszedték”

Elavult évfolyamrendszer, a középiskolai rendszer kettéhasadása, a gyerek- és felnőttoktatás összemosása – többek között ezek a szakképzési rendszert érintő legnagyobb problémák, állítja Hana György humánökológus, közoktatási vezető. Szerinte fontos lenne, hogy a szakképzési vezetőket is bevonják a minisztériumi konzultációkba, ha a közoktatási rendszer módszeres fejlesztése a cél.

Ideiglenesen katolikus iskola működik a vitnyédi táborban

A vitnyéd-csermajori ingatlan jelenleg oktatási célokat szolgál, ugyanis a Győri Egyházmegye fenntartásában működő kapuvári Páli Szent Vince Katolikus Gimnázium, Általános Iskola és Óvoda használja saját épületének felújítása idején – közölte a vagyonkezelő Széchenyi István Egyetem.