Virtuális diplomaosztó helyett személyesen vehetik át az oklevelüket a Kaposvári Egyetem végzősei

A Kaposvári Egyetem figyelembe vette a hallgatók és szülők kérését, illetve az aktuális járványügyi helyzetet, és mégis megtartják az idei diplomaosztókat.

  • Eduline

Az utóbbi időben több végzett hallgató és szülő is megkereste az egyetemet azzal a kéréssel, hogy a korlátozások feloldása, illetve most már a veszélyhelyzet megszüntetése után szervezzék meg személyesen a diplomaosztókat. A Kaposvári Egyetem figyelembe vette a kéréseket, és végül úgy döntött, hogy a virtuális diplomaosztók helyett a végzett hallgatók idén is személyesen vehetik át oklevelüket. Az ünnepségeket ugyanakkor a maximális biztonság érdekében hozzátartozók nélkül, karonként, kizárólag a végzettek jelenlétével szervezik meg.

Vajon a többi egyetemen is megtartják kisebb csoportokban a diplomaosztókat, vagy egy későbbi időpontban, esetleg viruálisan szervezik meg az ünnepségeket? Ha ti is idén fejezitek be az egyetemet vagy főiskolát és van már infótok a diplomaosztóról, írjátok meg nekünk Facebookon vagy az [email protected].

Egy malajziai egyetemen is robotok segítségével tartanák meg a diplomaosztókat

A végzős hallgatók azonban nem lelkesednek az ötletért.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről!

Hozzászólások

Ingyenes próbaérettségi 2026: az összes feladatlap és megoldókulcs egy helyen

Február 14-én több száz diák írta meg a Studium Generale próbaérettségijét az ország több pontján. A diákok matekból, történelemből és pénzügyi-számvitel ügyintézésből mérettethették meg magukat közép- és emelt szinten is az éles érettségi vizsgához hasonló szituációban. Mutatjuk a feladatlapokat és a megoldókulcsokat, ha lemaradtatok a próbavizsgáról, de otthon tesztelnétek a tudásotokat.