Érettségi 2026: az összes tavalyi feladatlap és megoldás egy helyen
Rohamosan közeleg az érettségi, ezért összegyűjtöttük az összes tavalyi feladatlapot és megoldást, hogy neked már ne kelljen keresgélni a gyakorláshoz.
Focibajnokságot szervez március 30-án a Kossuth térre a Hallgatói Szakszervezet és a Szabad Egyetem, így hívnák fel a figyelmet az oktatást és a tudományos életet régóta sújtó alulfinanszírozottságra.
„ Az esemény célja, hogy rendhagyó módon tiltakozzunk az oktatás és a tudomány intézményes szabadságát fenyegető döntések ellen. Felhívjuk a figyelmet az oktatást és a tudományos életet régóta sújtó alulfinanszírozottságra, szemben a futballba öntött százmilliárdokkal. Bár mi is szeretjük a focit, de olyan országban szeretnénk élni, ahol az állam nem csak a miniszterelnök hobbiját fejleszti” – írják a március 30-áa tervezett eseményről szóló közleményükben.
A Szabad Egyetem és a Hallgatói Szakszervezet azt írja, olyan Magyarországot szeretnénk, ahol az oktatás és a tudomány állami finanszírozása nem kevesebb súlyos milliárdokkal, mint a sporté.
Újabb diáktüntetés? Április végén demonstrálnak a 2020-as felvételi szigor elhalasztásáért
Április 26-ra szerveznek tüntetést a Kossuth térre középiskolások és egyetemisták: többek között a 2020-as felvételi szigor elhalasztását kérik, szerintük ugyanis a kormány több tízezer diáktól veszi el a továbbtanulás lehetőségét azzal, hogy nyelvvizsgához kötik a felsőoktatási felvételit. A megmozdulást a Független Diákparlament is támogatja.
„A kormány nem hajlandó érdemi párbeszédre sem a diákkokkal, sem tanárokkal, sem pedig a tudomány képviselőivel. Bízunk benne, hogy a foci nyelvén sikerül átadnunk üzenetünket! Bár a rendőrség sportrendezvénnyé akarta nyilvánítani a demonstrációnkat, hogy betilthassa, a bíróság átlátott a szitán és megerősítette: alkotmányos jogunk van a véleménynyilvánításhoz” – írják, hozzátéve: a bajnokságra négyfős csapatok érkeznek, egyetemek, tanárok, szakszervezetek, szakkollégiumok, baráti társaságok képviseletében.
Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről! |
Rohamosan közeleg az érettségi, ezért összegyűjtöttük az összes tavalyi feladatlapot és megoldást, hogy neked már ne kelljen keresgélni a gyakorláshoz.
Mutatjuk, mikor jár a maximális 500 pont a sportolóknak, és milyen egyéb feltételeknek kell megfelelniük.
Tavaly még senki sem jelölte meg első helyen a kémia-fizika szakpárt az egyetemi felvételin, idén azonban már hárman is beírták az első helyre. Azonban továbbra sem éri el az ötvenet azoknak a száma, akik első helyen jelentkeztek kémia osztatlan tanári szakra.
@eduline.hu Március 11-én ismét a Kossuth térre vonultak a kulturális szféra dolgozói. A tüntetésen egy egyetemi tanárként is dolgozó restaurátort kérdeztünk arról, mennyit keres, milyen munkát végez nap mint nap, és hogyan lehet ebből a fizetésből megélni Budapesten. #kkdsz #kulturalisdolgozok #restaurator #kultura #beremeles
♬ original sound - eduline.hu
A felsőoktatásban dolgozók fizetésének rendezése és az egyetemek autonómiájának visszaállítása - többek között ezek is szerepelnek a TISZA oktatási programjában. Mutatjuk a részleteket.
Az elmúlt tíz évben több 50 százalékkal nőtt a súlyos tanulási zavarral küzdő diákok száma.
Március 24-én vonultak utcára portugál egyetemisták: több száz hallgató tüntetett Lisszabon belvárosában, hogy az egyre súlyosabb lakhatási válságra, a tandíjakra és a szociális támogatások hiányosságaira hívják fel a figyelmet.