Újra megvizsgálták a magyarországi orvosképzést, megfelelt az amerikai követelményeknek

A magyarországi orvosképzés és akkreditációs eljárása ismét megfelelt az Egyesült Államok követelményeinek – olvasható a kormány.hu-n.

  • Eduline

Az Egyesült Államok oktatási minisztériumának a külföldi orvosképzések és az azokra vonatkozó akkreditációs eljárások amerikai elvárásoknak megfelelését vizsgáló bizottsága (NCFMEA) 2018-ban is elismerte a magyar képzési és akkreditációs rendszert.

A magyar egyetemeken tanuló 32 ezer külföldi hallgató közül 10 ezer orvostanhallgató – olvasható a kormányzati oldalon.

A Magyarországon tanuló amerikai állampolgárok így részt vehetnek az USA állami diákhitelprogramjaiban, emellett „az elismerés nemzetközi presztízsértéke is jelentős”.

Több ezer kínai és az iráni hallgató tanul a magyar egyetemeken: itt vannak a friss adatok

Lassan, de folyamatosan emelkedik a külföldi hallgatók száma a magyar egyetemeken és főiskolákon, a 2017/2018-as tanévben már több mint harmincezren választottak magyar felsőoktatási intézményt. A legtöbben Németországból, Kínából, Iránból, Szerbiából, Szlovákiából és Romániából érkeznek, de szváziföldi, csádi és botswanai hallgatója is volt az egyetemeknek.

Hozzászólások

Már most 33 fokos sok tanterem, a szabályozás a hideget kezeli, a hőséget nem

Még mintegy három hét van hátra a 2025/2026-os tanévből, de már most sok iskolában 30-33 fokos tantermekben írják az utolsó témazárókat a diákok. A szellőztetés, a sötétítő, és a kereszthuzat a helyzeten nem sokat segít, klíma a visszajelzések alapján csak kevés helyen van. Ráadásul jogszabályok nem foglalkoznak azzal, hogy legfeljebb hány fok lehet a tanteremben.

Nem száz százalékban kapnák vissza az önkormányzatok az iskolákat – sem a tankerületeket, sem a Klebelsberg Központot nem akarja beszántani a kormány

Nem megszüntetni, hanem radikálisan átalakítani szeretné a kormány a Klebelsberg Központot és a tankerületi rendszert – ez hangzott el a szerdai sajtótájékoztatón. A tervek szerint az iskolaigazgatók nagyobb önállóságot kapnának, az önkormányzatoknak és helyi közösségeknek pedig ismét lehetne beleszólásuk az iskolák működésébe.

Egyértelműsítette Lannert Judit: nem lesznek iskolabezárások a kistelepüléseken, pedig soha nem született még ilyen kevés gyerek

Nem tervez a kormány kistelepülési iskolabezárásokat – erről beszélt Lannert Judit kedden az Országgyűlésben. A miniszter ugyanakkor arról is beszélt, hogy a demográfiai helyzet miatt hosszú távon át kell gondolni az iskolarendszer fenntarthatóságát. Szerinte vannak olyan járások Magyarországon, ahol évente már száz alatt van a megszülető gyerekek száma.