Tüntetés helyett tárgyalások? Megállapodást kötött a minisztériummal a HÖOK

Együttműködési megállapodást kötött hétfőn az Innovációs és Technológiai Minisztérium és a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciája (HÖOK). Palkovics László szerint így a két szervezet kapcsolatát a jövőben nem a tüntetések, hanem az együttműködés jellemzi majd.

  • MTI

A dokumentum budapesti aláírásával egybekötött sajtótájékoztatón Palkovics László tárcavezető hangsúlyozta, Magyarország nem teljesít jól az úgynevezett startup cégek számában, aminek hátterében az állhat, hogy a fiatalok az egyetem elvégzése után nem motiváltak saját vállalkozás indításában. A HÖOK megfelelő partner lehet ezen helyzet javításában, hogy a kreatív magyar fiatalok és az innovatív vállalkozások egymásra találjanak.

A miniszter kitért arra is, a hallgatói önkormányzatok mentorprogrammal csatlakoztak a Tanítsunk Magyarországért programhoz, így segítve a hátrányos helyzetű tanulókat.

Palkovics László megjegyezte továbbá, a megállapodás eredményeként szerinte a két szervezet kapcsolatát a jövőben nem a tüntetések, hanem az együttműködés jellemzi majd. Gulyás Tibor, a HÖOK elnöke elmondta, a megállapodás legfontosabb üzenete, hogy a minisztérium számít az ifjúságra.

Kiemelte, a HÖOK segítséget nyújthat a tehetséges fiatalok és vállalatok összekötésében, emellett a fiatalok közösségi közlekedést érintő javaslatai is megjelenhetnek, az innovációs tárca pedig képviseltetheti magát a hallgatói önkormányzatok Educatio kiállításán.

Egyetemisták mentorálnak jövő szeptembertől általános iskolásokat

Tanítsunk Magyarországért! elnevezéssel a társadalmi felzárkózást és érzékenyítést célzó program indul - jelentette be György László, az Innovációs és Technológiai Minisztérium (ITM) államtitkára. A program része, hogy egyetemisták mentorálnak 7 és 8 osztályos iskolásokat, amiért havi 30 ezer forintos ösztöndíjat kapnak.

Hozzászólások

„Pontosan tudtam, milyen úgy várni a tanévkezdést, hogy nincs pénz füzetre vagy írószerekre” – Kőszegi Krisztián az iskolakezdési támogatásról

Az Országgyűlés alelnöke megköszönte a KDNP-s Juhász Hajnalkának, hogy bocsánatot kért a gyermekvédelemben történtekért, de elmondta: a hátrányos helyzetű gyerekeket cserben hagyta az előző kormány. "Nem árulok el nagy titkot: egy szegény, de szerető nagy családban nőttem fel nyolc testvérem mellett. Pontosan tudtam, milyen úgy várni a tanévkezdést, hogy nincs pénz füzetre vagy írószerekre" - kezdte hozzászólását.

Ilyen feltételek mellett kapnák vissza a pedagógusok a sztrájkjogukat a benyújtott törvényjavaslat alapján

Gyerekfelügyeletet, étkeztetést és az érettségizők felkészítését is biztosítani kellene sztrájk idején a köznevelési törvény módosítását célzó javaslat szerint. A tervezet ugyan a pedagógusok sztrájkjogát korlátozó akadályok megszüntetését ígéri, de részletesen meghatározza azt is, milyen feltételek mellett lehetne munkabeszüntetést tartani.

„Több mint száz óra pluszmunkáért bruttó 17 ezer forint járt” – így érzékeltette a pedagógusok túlzott adminisztrációs terheit Müller Anna

A pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztéséről szóló törvényjavaslat záróvitáját tartották kedden a parlamentben. Bár az előterjesztéshez egyetlen módosító javaslat sem érkezett, a vitában így is ütköztek az álláspontok. A kormánypárt továbbra amellett érvelt, hogy a felfüggesztéssel a túlzott adminisztrációs terhek szűnnek meg, az ellenzék az alternatíva hiányát hangsúlyozta.

Megszavazta az Országgyűlés a TÉR felfüggesztését

A pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztéséről szóló törvényjavaslat záróvitáját július 7-én, kedden tartották a parlamentben. Müller Anna tiszás képviselő szerint több mint száz óra pluszmunkát okozott a tanároknak a rendszer.