Kibertámadások elhárítására képez ki egyetemistákat Dél-Korea

A dél-koreai hadsereg egyetemi szintű intézményt nyit, ahol a Phenjan által indított kibertámadások elhárítására képezik ki a diákokat – jelentette be szerdán egy katonai szóvivő.

  • Eduline

 A hadsereg a Korea Universityvel együttműködve 2012-ben nyitja meg az új intézményt, amely évente harminc hallgatót fogad majd. A képzés négyéves lesz, a diákok elsajátítják a legkülönbözőbb számítógépes vírusok kiszűrésének módjait, pszichésen felkészülnek az informatikai támadásokra és azok kivédésére – mondta a szóvivő.

 

„Olyan harcosokat igyekszünk kiképezni, akik az Észak-Koreából jövő kibertámadások növekvő veszélye ellen harcolnak majd egy informatikai háborúban, ezen a téren elegendő szakemberrel kell rendelkeznünk” – áll a hadsereg közleményében. A később tiszti rangot kapó diákok képzési költségeit a hadsereg fizeti, a diákok tanulmányaik elvégzése után hét évig kötelesek a hadseregben szolgálni.
A Korea University főépülete. Kibertámadások elhárítására készítik fel a diákokat
Wikipedia

A gyanú szerint Észak-Korea informatikus elitcsapatot tart fenn, amelynek feladata, hogy számítógépes támadásokat intézzen az ország déli szomszédja ellen. Szöul májusban az egyik legnagyobb dél-koreai bank működését megbénító kibertámadás elkövetésével vádolta meg az észak-koreai hadsereget. Dél-Korea szerint szintén Phenjan áll a 2011 márciusában és 2009 júliusában dél-koreai kormányhivatalok és pénzintézetek ellen elkövetett támadások mögött is. Phenjan tagadja ezeket a vádakat.

 MTI

 

Hozzászólások

Ingyenes próbaérettségi 2026: az összes feladatlap és megoldókulcs egy helyen

Február 14-én több száz diák írta meg a Studium Generale próbaérettségijét az ország több pontján. A diákok matekból, történelemből és pénzügyi-számvitel ügyintézésből mérettethették meg magukat közép- és emelt szinten is az éles érettségi vizsgához hasonló szituációban. Mutatjuk a feladatlapokat és a megoldókulcsokat, ha lemaradtatok a próbavizsgáról, de otthon tesztelnétek a tudásotokat.