Szexoldalt üzemeltetett az egyetemi professzor, azonnal felfüggesztették állásából

Prostituáltaknak és kuncsaftjaiknak indított partnerkereső oldalt a Fairleigh Dickinson University egyik professzora, aki a nyomozás lezárásáig nem taníthat.

  • Eduline
David Flory
northjersey.com
David Floryt vasárnap vették őrizetbe, többek között azzal vádolják, hogy több mint kétszáz prostituált „munkáját” segítette saját weboldalával, amelyet körülbelül 1200 férfi és nő látogatott rendszeresen – írja a northjersey.com. Az oldal felhasználói többféle kategória alapján kereshettek maguknak partnert, sőt a fórumon meg is oszthatták egymással tapasztalataikat.

A professzor a New York-i Columbia egyetemen szerzett diplomát, majd a Yeshiva Universityn doktorált, több éve a Fairleigh Dickinson University tanszékvezetője, valamint a természettudományi intézet igazgatója.

Az egyetem szóvivője a lapnak úgy nyilatkozott, mindannyian megdöbbentek a hír hallatán, arról azonban még nem döntöttek az intézmény vezetői, hogy Flory továbbra is dolgozhat-e oktatóként. „Mióta megtudtuk, hogy mivel vádolják, mindenben megpróbálunk segíteni a rendőrségnek, de ahhoz több információra lenne szükségünk, hogy David Flory munkaviszonyáról dönteni tudjunk” – mondta Dina Schipper.

Az oktató a rendőröknek azt mondta, semmilyen anyagi haszna nem származott az oldal üzemeltetéséből, sokkal inkább hobbiként foglalkozott a fejlesztésével. „Akartam egy biztonságos helyet, ahol a fiúk prostituáltakkal beszélhetnek meg találkozót” – mondta.

eduline
Hozzászólások

„Pontosan tudtam, milyen úgy várni a tanévkezdést, hogy nincs pénz füzetre vagy írószerekre” – Kőszegi Krisztián az iskolakezdési támogatásról

Az Országgyűlés alelnöke megköszönte a KDNP-s Juhász Hajnalkának, hogy bocsánatot kért a gyermekvédelemben történtekért, de elmondta: a hátrányos helyzetű gyerekeket cserben hagyta az előző kormány. "Nem árulok el nagy titkot: egy szegény, de szerető nagy családban nőttem fel nyolc testvérem mellett. Pontosan tudtam, milyen úgy várni a tanévkezdést, hogy nincs pénz füzetre vagy írószerekre" - kezdte hozzászólását.

Ilyen feltételek mellett kapnák vissza a pedagógusok a sztrájkjogukat a benyújtott törvényjavaslat alapján

Gyerekfelügyeletet, étkeztetést és az érettségizők felkészítését is biztosítani kellene sztrájk idején a köznevelési törvény módosítását célzó javaslat szerint. A tervezet ugyan a pedagógusok sztrájkjogát korlátozó akadályok megszüntetését ígéri, de részletesen meghatározza azt is, milyen feltételek mellett lehetne munkabeszüntetést tartani.

„Több mint száz óra pluszmunkáért bruttó 17 ezer forint járt” – így érzékeltette a pedagógusok túlzott adminisztrációs terheit Müller Anna

A pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztéséről szóló törvényjavaslat záróvitáját tartották kedden a parlamentben. Bár az előterjesztéshez egyetlen módosító javaslat sem érkezett, a vitában így is ütköztek az álláspontok. A kormánypárt továbbra amellett érvelt, hogy a felfüggesztéssel a túlzott adminisztrációs terhek szűnnek meg, az ellenzék az alternatíva hiányát hangsúlyozta.

Megszavazta az Országgyűlés a TÉR felfüggesztését

A pedagógusok teljesítményértékelésének felfüggesztéséről szóló törvényjavaslat záróvitáját július 7-én, kedden tartották a parlamentben. Müller Anna tiszás képviselő szerint több mint száz óra pluszmunkát okozott a tanároknak a rendszer.