Összeollózott dolgozatok: újabb magas rangú képviselő bukhat le?

Visszautasította Johannes Hahn, az Európai Bizottság osztrák tagja hétfőn azt a vádat, hogy annak idején plagizált volna doktori disszertációjában.

  • Eduline

Az uniós biztost szakértői véleményre hivatkozva egy osztrák ellenzéki képviselő vádolta plágiummal. A szakértő szerint Hahn filozófiai disszertációjában számos olyan idegen eredetű szövegrészlet található, amelynek forrását nem tüntette fel. Nem Johannes Hahn az egyetlen politikus, aki magyarázkodni kényszerült doktori disszertációja vagy diplomamunkája miatt - összefoglalónkat itt olvashatod el.

Johannes Hahn - Guttenberg után ő a következő?
MTI Fotó: Szigetváry Zsolt

Hétfőn megjelent brüsszeli sajtónyilatkozatában Hahn alaptalannak és politikai motivációjúnak minősítette a vádakat, amelyek szerinte nem meglepőek, de nem is jelentősek. A regionális ügyekért felelős biztos szóvivője emlékeztetett arra is, hogy régebben az egyetem is felülvizsgálta a dolgozatot, de plágiumot nem állapított meg.

Hahnt már 2007-es miniszteri kinevezésekor is vádolták plagizálással, de egyebek között az említett egyetemi vizsgálat akkor tisztázta.

MTI

 

Hozzászólások

„Olyan emberekre van szükség, akik egy kicsit másképp ketyegnek tanárként”

Az a kérdés, hogy milyen tanárokra van szükség az iskolákban, első látásra egyszerűnek tűnik. A legtöbben azt válaszolnák: jól képzett, elkötelezett, a tantárgyukat szerető pedagógusokra. Mindez természetesen igaz. Mégis, ha végignézünk azokon az iskolákon, amelyek hosszabb időn keresztül képesek voltak valódi változást létrehozni, azt látjuk, hogy valami más is közös bennük. Vélemény.

PDSZ a tanárok „feketelistázásáról”: előrelépés a törvénytervezet, de a tankerületek meghatározó szerepe lényegében megmaradt

A Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete szerint önmagában nem jelent megoldást, hogy a minisztérium a Tanítanék Mozgalmat kérte fel a „feketelistázott” pedagógusok ügyeinek összegyűjtésére. A szakszervezet úgy véli, a probléma rendszerszintű, ezért nem egyedi esetek kivizsgálására, hanem a döntési mechanizmus átalakítására lenne szükség.

Hogyan tudsz belépni a Neptunra, ha most vettek fel egyetemre?

Számtalan mém és legenda kering a Neptunról, ami mégiscsak az egyetemisták legfontosabb felülete. A platform sok hallgató örömére 2025-ben megújult, és jóval átláthatóbb, mint a látszólag 2008-ból ránk maradt elődje. Mutatjuk, hogyan tudsz belépni, és mire tudod használni!