Matekból buktak meg messze a legtöbben a tavalyi érettségin
A legtöbb diák sikeresen érettségizik, de tantárgyanként jelentős különbségek vannak. 2025-ben matekból volt a legtöbb sikertelen vizsga, a legjobban pedig angolból teljesítettek a diákok.
Több mint hárommilliárd forint támogatást nyert el pályázaton a Szegedi Tudományegyetem (SZTE), a pénzt öt alprogram keretében használják majd fel kutatás-fejlesztésre - közölte az intézmény rektora Szegeden.
A Társadalmi Megújulás Operatív Program keretében elnyert 3 milliárd forintos támogatás felhasználása során a cél az, hogy tovább erősítsék az egyetem nemzetközi versenyképességét - hangsúlyozta Szabó Gábor, utalva arra, hogy az intézmény kutatóegyetemi címet kapott.
Öt területen folyik majd a tudományos munka. Az első Fülöp Ferenc vezetésével a kémia, a gyógyszer technológia, második Penke Botond professzor vezetésével az orvos genetika-, és biológia, a harmadik terület a biotechnológia megújuló energiaforrások kutatása, melyet Kovács Kornél professzor irányít majd. A negyedik terület az információs társadalom, melyet Karvalics László koordinál majd, végül az ötödik a szuper lézer program, melyet Szabó Gábor fizikus professzor vezet majd. Az öt terület között a források elosztása még nem rendeződött pontosan. Nagyságrendileg az információs társadalom csaknem háromszáz millió forintra, a szuperlézer program négyszázmillió forintra számíthat, a többi 2,3 milliárd forint a további három alprogram közt oszlik majd meg, várhatóan egyenlő mértékben- mondta az egyetem vezetője. A Szegedi Tudományegyetemet jelenleg is irányító rektor elmondta, hogy ismét beadja pályázatát a poszt betöltésére. A Magyar Rektori Konferencia elnöki posztját is ellátó professzort, aki Szegeden a harmadik ciklus betöltéséért indult az előző fordulóban, március 8-án az érvényesen szavazó 44 szenátusi tag közül 30-an támogatták. A mandátum megszerzéséhez azonban a módosított felsőoktatási törvény szerint - a kétharmados támogatottságot jelentő - 33 voksra lett volna szükség.mti
A legtöbb diák sikeresen érettségizik, de tantárgyanként jelentős különbségek vannak. 2025-ben matekból volt a legtöbb sikertelen vizsga, a legjobban pedig angolból teljesítettek a diákok.
Kevesebb, mint egy hét van hátra az idei érettségi kezdetéig. A végzős diákok hagyományosan idén is magyar nyelv és irodalom vizsgával indítják az érettségi időszakot május 4-én. Az utolsó napokban sokakban nő a feszültség, ezért Németh Nikolettel, a Százhalombattai Széchenyi István Technikum és Gimnázium magyartanárával beszélgettünk.
A MOME volt 2020-ban az első modellváltott egyetem, melynek az alapítványát a Fideszhez sok szálon köthető Böszörményi-Nagy Gergely vezette. Az alapítói jogokat az újonnan felálló oktatási minisztériumnak ajánlották fel.
ELTE Radnóti, Madách, Lovassy – mutatjuk, hogy melyik középiskolák töltötték fel a honlapjukra a végleges felvételi jegyzéküket.
Három évig tartó jogi küzdelem után másodfokon is pert nyert volt munkáltatója ellen Wettstein Dániel István, akit korábban a Tolna megyei gyermekvédelmi rendszer éléről mentettek fel nem sokkal azután, hogy nem a túlárazott ajánlatot fogadta el az intézmény tetejének felújításánál.
@eduline.hu 100 százalékos érettségi? Nem lesz egyszerű, de a @studium_generale tanácsaival még ez is sikerülhet. #érettségi #érettségi2026 #fyp #szponzorálttartalom #raiffeisenbank ♬ eredeti hang - eduline.hu
14 éve nem változott a normatíva az állami ösztöndíjas hallgatók után, az egyetem szerint emiatt a gyógypedagógus-képzés állami finanszírozása megoldatlan. A HÖK arra kéri a diákokat, ne terjesszenek félinformációkat.
Videóban beszélt részletesen felsőoktatási útjáról Orbán Anita, akinek többek között vállalatértékelésből és történelemből van mesterdiplomája. Összegyűjtöttük, még mit érdemes tudni a leendő külügyminiszter és miniszterelnök-helyettes szakmai múltjáról.
Az Oktatói Hálózat (a felsőoktatásban dolgozó oktatók és kutatók civil szervezete) készen áll arra, hogy elkezdődjön a szakmai párbeszéd Lannert Judit gyermek- és oktatásügyi miniszterrel.