Elképesztő videó az extrém hidegben: gyönyörű látvány a fagyott szappanbuborék

Legalább egy dolognak örülhetünk ebben a nagy hidegben: egyre több látványos videót nézhetünk meg megfagyott szappanbuborékokról. Szebb, mint hinnétek. #tudnicool

  • Eduline

Amióta mínusz 15-20 fok (sőt mínusz 26-27 fok) van éjszakánként, jobb híján mindenki filmnézéssel, olvasással vagy - vizsgaidőszak, ugyebár - tanulással tölti az estéket.

De vannak olyanok is, akik a hideg ellenére is kimozdulnak otthonról, sőt néhányan fizikaórára illő kísérleteket is végeznek - például egy egyszerű szappanbuborékkal. Érdemes megnézni, mi történik:

Pedagógusoknak üzenjük: ennél jobb szemléltetőeszköz nem kell.

Ha szeretnétek hasonló videót készíteni, érdemes sietni: az Időkép előrejelzése szerint a nagy hideg csütörtökig tart, utána lassú enyhülés jön.

A Velencei-tavon már ma korizhattok
Hozzászólások

„A pedagógusoknak levegőre van szükségük” – Lannert Judit szerint a rendszer nem engedi hibázni sem a tanárokat, sem a diákokat

A pedagógusértékelési rendszer teljesen elhibázott. Nem elég szeretni a gyerekeket, hinni is kell bennük. A magyar oktatás bebetonozza a különbségeket. Ilyen állításokat fogalmazott meg Lannert Judit abban a majdnem egyórás interjúban, amelyet Magyar Péter készített vele, miután bejelentette, hogy őt jelöli a TISZA-kormány gyermek- és oktatásügyi miniszterének.

„Szegregált iskolából nem vezet út egyetemre” – a pedagógiai kultúrában látják a fő problémát a szakértők

Nagyon ambiciózus vállalás a Tisza Párt részéről minden gyereket megtanítani értőn írni-olvasni az alsó tagozat végére, az oktatási rendszer átalakításához nemcsak szerkezeti reformokra, hanem „mentális forradalomra” is szükség lenne – többek között erről beszélgetett Lannert Judit, Nahalka István és Váradi Balázs a Qubit podcastjában.

@eduline.hu A számológépetek többet segíthet a matekérettségin, mint gondolnátok. A @studium_generale matekosai most megmutatják, hogyan spórolhattok akár 10 percet a számolások idejéből. #érettségi #érettségi2026 #fyp #szponzorálttartalom #raiffeisenbank ♬ eredeti hang - eduline.hu

Ruff Bálint a lopás történeti megítéléséről írta diplomamunkáját a Pázmányon

A leendő Miniszterelnökséget vezető miniszterről beszél mindenki, sokan nagy reményeket fűznek hozzá – többek között azért, mert rendszeresen az elszámoltatás és a jogi következmények érvényesítésének fontosságáról beszélt. Ruff Bálintot már a Pázmány Péter Katolikus Egyetem jogi karán is a lopás megítélésének kérdése foglalkoztatta.