Egyre több az SNI-s tanuló, miközben továbbra is kevés a praktizáló gyógypedagógus
Egy év alatt négyezerrel nőtt az általános iskolás korú SNI-s gyerekek száma, vagyis jelenleg egy fejlesztéssel foglalkozó pedagógusra körülbelül 10 gyerek jut.
Azt hiszitek, ti mindent tudtok a látásotokról? Mutatunk pár képet, ami miatt újragondolhatjátok ezt!
Hol van a vakfolt vagy éppen melyik a domináns szemetek? Teszteljétek le!
Nézzétek a színes kép közepén lévő fehér foltot fél percig, lehetőleg pislogás nélkül. Majd pillants át a fekete-fehér képre. A színérzékelő receptorok megtévesztése miatt a fekete-fehéret is színesnek fogjátok látni egy pillanatig.


Csukjátok be a bal szemetek és a jobbal nézzétek a piros keresztet. Hajoljatok egészen közel a monitorhoz, majd vissza. Ott a szemetek érzéketlen része, azaz a vakfolt, ahol eltűnik a kék pont.

Képezzetek háromszöget az ujjaitakból, válasszatok ki egy néhány méterre lévő tárgyat és tegyétek úgy a kezetek, hogy a tárgy a háromszög közepén legyen. Először a jobb, majd a bal szemetek csukjátok be. Melyik esetében maradt középen a tárgy? Az a domináns szemetek.

Szeretnétek látni az ereket a szemeitekben? Fogjatok egy papírdarabot, szúrjatok egy lyukat a közepére, és tartsátok fehér háttér elé. Hajoljatok közel, fél szemmel nézzetek át a lyukon, és közben apró mozdulatokkal rázzátok fel-le a papírt - a fehér háttéren megjelenik az érhálózat képe.

Tetszett a cikk? Kövess minket a Facebookon is, és nem fogsz lemaradni a fontos hírekről! |
Egy év alatt négyezerrel nőtt az általános iskolás korú SNI-s gyerekek száma, vagyis jelenleg egy fejlesztéssel foglalkozó pedagógusra körülbelül 10 gyerek jut.
Júniusban még úgy tűnt, húsz év után távozik a Csömöri Mátyás Király Általános Iskola igazgatója. A pedagógusok többsége nem támogatta Bátovszky János újabb vezetői megbízását, az oktatási miniszter először nem is nevezte ki, augusztusban azonban megváltoztatta korábbi döntését. Bátovszky végül újabb egy évre maradhat az iskola élén. A döntés ellen az önkormányzat, szülők és pedagógusok is tiltakoznak.
A pedagógiai szakirodalomban egyre gyakrabban találkozunk a „metakognitív képességek” kifejezéssel. A fogalom egyszerűen azt jelenti, hogy képesek vagyunk figyelni és irányítani saját gondolkodásunkat és tanulásunkat. Észrevesszük, ha valamit nem értünk, megpróbáljuk kitalálni, hogyan juthatunk tovább, ellenőrizzük, hogy sikerült-e, és ha szükséges, változtatunk.
Több képesítési feltételt eltörölnek, az elvárt vezetői gyakorlat ideje is csökken. Hétfő este a Magyar Közlönyben kihirdették a köznevelési törvény múlt héten elfogadott módosítását, amely visszaadja az iskolaigazgatók munkáltatói jogait.
@eduline.hu Mennyiből tud ma megélni egy egyetemista? #penzugyitudatossag #szponzoralttartalom #raiffeisen #magyartiktok #fy
♬ eredeti hang - eduline.hu
Előrelépésnek tartja az iskolai autonómia szempontjából a köznevelési törvény módosítását a Civil Közoktatási Platform (CKP), ám úgy vélik, több fontos garancia továbbra is hiányzik a szabályozásból.
Elsőként az alsó tagozatos osztályokat indítanák el, és terveik között szerepel a másik két bezárt iskola újranyitása is.
A kormány hivatalosan visszavonta a Pázmány Campus beruházásának kiemelt státuszát. Pikó András, Józsefváros polgármestere szerint ezzel biztossá vált, hogy a beruházás az eredetileg tervezett formájában nem valósul meg.
Szeptember 4-ig várják az adományokat.