Márciusi fontos dátumok: ezeket véssétek be a naptáratokba!
Márciusban a fókusz a középiskolai felvételin lesz, de ezen kívül is vannak dátumok, amiket érdemes észben tartani. Összeszedtük a hónap legfontosabb eseményeit.
Itt van egy kis ízelitő a december 26-i tévéműsorból. Mindegy, hogy ki mit szeret a legjobban, biztosan megtaláljátok a legjobb filmet, hiszen lesz mese, romantikus film és kalandfilm is.
Charlie és a Csokigyár
Ha még nem ettetek elég édességet, akkor ezzel a filmmel biztosan bepótolhatjátok a hiányzó cukormennyiséget. Természetesen ez a film sem maradhat ki a karácsonyi listából, december 26-án kedden meg is nézhetitek a Viasat3-on 18:45-től.
102 kiskutya
Ha ma tervezitek megnézni a 101 kiskutyát, holnap ne maradjatok le a második részről sem, kedden 19:30-tól az RTL II műsorán.
A hobbit: Az öt sereg csatája
Ugyanez a helyzet A hobbittal is: ha ma az a program, hogy megnézitek az első két részt Középfölde lényeinek történetéből, akkor holnap ne hagyjátok ki Az öt sereg csatáját. A Film+ csatornán nézhetitek meg az utolsó részt, 20:30-tól
Narnia krónikája - Az oroszlán, a boszorkány és a ruhásszekrény
Lucy, Edmund, Susan és Peter a második világháború alatt a bombázások elől Londonból vidékre menekül, ahol egy furcsa professzor kastélyában lelnek menedékre. Ha szeretitek a mesés történeteket, ne hagyjátok a Narniát sem. Ezt a filmet a Coolon láthatjátok kedden, 20:20-tól.
Káosz karácsonyra
Egy 2015-ös romantikus vígjáték: Charlotte tökéletes karácsonyról álmodik, és mindent el is követ ennek érdekében, az ő történetét nézhetitek végig karácsony másnapján.
Márciusban a fókusz a középiskolai felvételin lesz, de ezen kívül is vannak dátumok, amiket érdemes észben tartani. Összeszedtük a hónap legfontosabb eseményeit.
A választási bizottság szerint jogsértő volt az a Lázárinfó, amelyet a Fidesz hajdú-bihari jelöltje egy hajdúböszörményi szakképző iskola épületében tartott február 23-án.
Február 10-én egy fegyveres elkövető egy kanadai iskolában nyolc embert ölt meg egy lövöldözésben. A kanadai kormány most azzal vádolja a OpenAI-t és annak népszerű chatbotját, a ChatGPT-t, hogy nem jelezte időben a hatóságoknak az elkövető gyanús online tevékenységét.
Miután hangos nevetés és fújolás szakította félbe beszédét az Állatorvostudományi Egyetem diplomaosztóján, Varga-Bajusz Veronika a közösségi oldalán reagált a történtekre.
Már a diplomaosztó előtt jelezték a végzős hallgatók, hogy nem szeretnének politikai szereplőket látni életük egyik legfontosabb napján. Petíciót is indítottak azért, hogy az egyetem ne hívjon politikusokat az eseményre – kérésük azonban láthatóan nem talált meghallgatásra.
Pont került az elmúlt napokban egyre nagyobb tiltakozást és felháborodást kiváltó ügy végére Veszprémben. Ma délután leszedték az „Én, a kétarcú” feliratú óriásplakátot a veszprémi Jendrassik-Venesz Technikum faláról.
Miután nagy felháborodást keltett a bocskaikerti ovi udvarán megjelent, Magyar Pétert lejárató óriásplakát, megkerestük kérdéseinkkel az érintett óvodát. Végül a helyi önkormányzat közleményét továbbították, amelyben azt írják, a hirdetőfelületen megjelenő adattartalomért ők nem tartoznak felelősséggel.
Hiába kap minden pedagógus bruttó 152 ezer forintos egyszeri juttatást április elején, a tényleges hatása korántsem lesz egyforma.