Felvételi 2026: ilyen intézményi pontokat kaphattok a Pázmányon
Közeleg a 2026-os egyetemi felvételi, ezért összegyűjtöttük, hogy a Pázmány Péter Katolikus Egyetem melyik karán mire jár intézményi pont idén.
A rohamtempóban dolgozó, kevés alvással kreatív munkát végző ember sok mindent kipróbál, hogy frissen tartsa az elméjét, vagy elkerülje az elalvást. Sokan a vizsgaidőszakra vagy az érettségire is megkettőzött energiával készülnek, azonban nagyon nem mindegy, hogy mit viszel a szervezetedbe annak illúziójával, hogy jobban tanulhatsz.

Szabados, egyben szórakoztató stílusával szedte össze Szily László, hogy milyen szerekkel próbálta fokozni szellemi tevékenységét élete során, legfőképp újságírói munkájában. A szerző leszögezi, hogy egyetlen igazán jó dolog van az életben, ha megfelelően szeretnénk használni az agyunkat, az pedig a 8 óra alvás, a legtöbb szer csak az illúzióját kelti annak, hogy éberebbek vagy koncentráltabbak lehetünk, nem mellesleg akadnak az egészségre káros hatásai is.
Orvosok korábban kimutatták, hogy a kevés alvás hosszútávon akár agyi aneurizma kialakulásához is vezethet, a serkentők pedig a keringési rendszerben indíthatnak el káros változásokat, tehát ennek megfelelően nézzük át az újságíró által tesztelt szereket:
Ezt követően a távolról sem legális szerekre tért át Szily, amivel élete során találkozott, ennek megfelelően kezeljétek a továbbiakat:
Hogy mi jött be mégis a 444 újságírójának? A szintén Amerikából származó, az okosdrogok között számontartott és egyre elterjedtebb Modafinil. Az amerikai gyógyszerszabályozás felületesebb, mint a magyar vagy az európai, így pontos hatásmechanizmusa nem ismert, annyit tudni róla, hogy az agyi idegvégződésekre hatva nagyban csökkenti az álmosságot - ezért alvászavaros emberek számára írják fel.
A tengerentúlon még egyetemi kutatók, ügyeletes orvosok és katonák is szedik - nem túl legálisan beszerzett receptekre -, hogy elkerüljék az álmosságot. Szily nem érzett semmilyen különleges, a fentebb felsorolt szerekhez hasonló hatást, csak egyszerűen megjött a kedve az íráshoz a 200 milligrammos tablettától. Mivel nagyon szubjektív, hogy ki mit érezhet koncentrált munkának vagy tanulásnak, ezért érdemes fenntartással kezelni, de elmondása szerint végig aktív volt, jól haladt a munkájával.
Bár foglalkozott más dolgokkal is az íráson kívül, de elmondása szerint könnyen visszazökkent az íráshoz, 6-7 órán át fókuszáltan végzett koncentrált szellemi munkát. Ráadásul csak finomhangolásra szorult az általa leírt szövegek, tehát nem csak a karaktereket égette az írás során.
A szert az internetről rendelte, ami magában hordozza annak veszélyét, hogy nem azt kapja, mint amit várt, neki szerencséje volt. Pont ezért javasoljuk, hogy ne használjátok, mert bár nem tiltja a hatóanyagot semmilyen rendelet, de engedélyeztetve sincs, a rizikófaktor pedig hatalmas, pont azért, mert a felfutott szert sokan próbálhatják hamisítani is.
| A témában ajánljuk |
| Közeledik a hajrá, így tanulj hétvégén az érettségire |
Közeleg a 2026-os egyetemi felvételi, ezért összegyűjtöttük, hogy a Pázmány Péter Katolikus Egyetem melyik karán mire jár intézményi pont idén.
A kurzus célja, hogy segítse a gyerekeket jogaik felismerésében és abban, hogy merjenek kiállni magukért – mindezt olyan formában, amely élvezetes és könnyen befogadható számukra.
Szükség van-e mindkét szülő aláírására a középiskolai felvételi lapokon, vagy vannak helyzetek, amikor az egyik szülő aláírása is elegendő?
A felvételi nemcsak a pontokról szól – az is számít, honnan és hogyan intézed a jelentkezést. A Felvi arra figyelmeztet, hogy érdemes odafigyelni az online biztonságra, amikor belépsz az E-felvételibe.
Februárban két fontos határidőre is figyelni kell, ha idén érettségiznétek, vagy egyetemre szeretnétek jelentkezni.
A hajdúböszörményi polgármester szerint egy fideszes delegációhoz tartozó személy töröltette le egy helyi pedagógus telefonjáról azokat a fényképeket, amelyeket egy, az iskolában zajló „politikai rendezvényről” készített.